Hírek

Gyönyörű gólokkal győzte le az Eb-házigazdája Kamerunt

Könnyű dolga viszont egyáltalán nem volt a francia válogatottnak.

Hétfő este Nantes városában az utolsó előtti felkészülési mérkőzését játszotta a francia válogatott. Az ellenfél ezúttal nem egy európai ország, hanem az Afrika egyik élcsapatának számító Kamerun volt. Kameruni helyzettel indult a mérkőzés, de a vezetést mégis az Eb-házigazdája szerezte meg a 20. percben. Coman bal oldali beadását Matuidi látványos mozdulattal lőtte a kapuba (1-0).

Két percig tartott a francia előny, Aboubakar a védőket megelőzve robbant be egy centerezésre és hálóba passzolt (1-1). Még a színvonalas mérkőzés első félidejében visszavette a vezetést Didier Deschamps együttese. A 41. percben Pogba emelt középre a jobb oldalról, Giroud pedig a kapuba helyezte a labdát (2-1).

A fordulást követően fölénybe kerültek a franciák, de úgy tűnt, győzelem nélkül zárják az összecsapást. A 88. percben ugyanis Choupo-Moting egalizálni tudott szinte a semmiből (2-2). De a slusszpoén még hátra volt…

A 90. percben Payet mesteri szabadrúgása utat talált a jobb felsőbe (3-2), így az idei harmadik mérkőzését is megnyerte a gall nemzeti együttes. A franciák szombaton Skócia ellen játsszák az utolsó előkészületi meccsüket, majd június 10-én Románia ellen már a kontinensbajnokság nyitómeccsén lépnek pályára.

Eredmény – Felkészülési mérkőzés

Franciaország – Kamerun 3-2 (2-1)
Gólszerző: Matuidi (20.), Giroud (41.), Payet (90.) ill. Aboubakar (22), Choupo-Moting (88.)