Hírek

Cristiano Ronaldo megmondta, kinek ajánlja az Eb-trófeát

Ez a kupa az összes portugálé, minden bevándorlóé, mindazoké, akik hittek bennünk. Nem ilyen döntőt kívántam magamnak, nem tudtam pályán maradni, nagyon fájt a lábam (a franciák elleni, saint-denis-i döntő 25. percében le kellett őt cserélni – a szerk), de így is nagyon boldog vagyok

– jelentette ki Cristiano Ronaldo, a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságon győztes portugál válogatott (Portugália – Franciaország 1-0, a mérkőzés Eder lövésével, a hosszabbítás 109. percében dőlt el.) csatára.

A Real Madrid háromszoros aranylabdása arról is beszélt a beIN Sportnak nyilatkozva, hogy a torna eleje óta “a maga módján” végig igyekezett segíteni, vezérelni a csapatát.

Ronaldo, akit az első félidő közepén hordágyon vittek le a pályáról, a hosszabbításra visszajött a kispad mellé, és a szövetségi kapitány mellett biztatta csapatát és a csereként beálló Édernek előre megmondta, ő lesz a győztes gól szerzője. Először akkor sírt, amikor kiderült, hogy nem tudja folytatni a játékot, másodszor viszont már örömkönnyekben tört ki, amikor a lefújást követően a kapitány és a társai ölelgették őt.