Élő Meccsek

Hajrában szerzett bombagóllal nyerték a franciák a nyitómeccset

Közel álltak a románok a bravúrhoz.

Végre valahára elkezdődött a labdarúgó Európa-bajnokság Franciaországban. A nyitómeccsen talán mindenki többet várt a házigazdától, akik végül nem kis szerencsével szerezték meg a három pontot. A találkozó első helyzete a románok előtt adódott, de Stanciu közeli lövésénél hatalmasat védett Lloris kapus.

Azért a házigazdák is éledeztek, előbb Griezmann fejelt közelről a lécre, majd egy középre lőtt labda után a védőről pattant szögletre a próbálkozása. Az első félidő végén a magyar játékvezető, Kassai Viktor hibázott egyet. Andone tolta be a labdát két védő közé, Koscielny megrúgta a térdét a tizenhatos vonalánál, de a síp néma maradt.

A fordulást követően magasabb sebességi fokozatra kapcsolt a francia válogatott. Pogba lövését még védeni tudta nagy bravúrral Tatarusanu, de utána hatalmasat hibázott a hálóőr. Rosszul jött ki egy beadásra, Giroud pedig a hálóba csúsztatott (1-0).

Sokági nem vezetett a rendező, Evra rúgta fel Stanciut, a sértett pedig nagyon magabiztosan értékesítette a tizenegyest (1-1).

A végén úgy tűnt, hogy marad a döntetlen, de akkor jött Payet. A West Ham labdarúgója irgalmatlanul nagy gólt lőtt az utolsó előtti percben, amivel a hazaiak megnyerték az összecsapást (2-1).