Meccsek

Eb 2016: csereemberek szállították a győzelmet Angliának

Két ősi rivális csapott össze az Európa-bajnokság B-csoportjában csütörtök délután.

Az angolok  az utolsó pillanatban vesztettek két pontot Oroszország ellen, míg Wales 2-1-re legyőzte Szlovákiát az első fordulóban.

Az első nagy helyzet Raheem Sterling előtt adódott a 7. percben. Adam Lallana adta be jobbról a labdát, a fiatal támadó fölé lőtt a tizenhatoson belülről.

Az első félidő feléhez érve egyszer sem találták el a csapatok az ellenfél kapuját, tapogatózásról szólt a mérkőzés eleje.

A 26. percben Wayne Rooney végzett el szabadrúgást, Gary Cahill csúsztatott kapura, de Wayne Hennessey védte a fejest.

Hat perccel később Ben Davies ért kézzel a labdába a tizenhatoson belül, de Felix Brych játékvezető nem ítélt tizenegyest.

Chris Smalling fejese nem sokkal kerülte el a jobb kapufát a 36. percben Rooney szöglete után.

A 42. percben megvillant a walesiek legnagyobb sztárja. (0-1) Gareth Bale Szlovákia ellen is szabadrúgásból talált be és Angliát is ezzel szomorította. Több, mint 30 méterről lőtt kapura, Joe Hart pedig csak beütni tudta a labdát a hálóba, így walesi vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

A második félidő elején aktívabban kezdtek az angolok, kapujukhoz szegezték a walesi csapatot.

Az 55. percben Rooney tekert kapura a tizenhatoson kívülről, Hennessey szögletre tolta a lövést.

Egy perccel később a csereként beállt Jamie Vardy egalizált. (1-1) Az ötösön belülről lőtt a hálóba Daniel Sturridge beadását követően.

Az egyenlítést követően maradtak támadásban az angolok, de komoly helyzetet nem sikerült kialakítaniuk.

Egészen a 91. percig, amikor érkezett Sturridge és közelről bekotorta a labdát a hálóba. (2-1) Ezzel a hajrában szerzett góllal pedig Anglia megszerezte a három pontot.