Meccsek

Eb 2016: balhé a lelátón, drámai végjáték a halálcsoportban

Csehország – Horvátország mérkőzést rendeztek péntek délután a D-csoportban. Előbbiek Gerard Piqué hajrában szerzett góljával kaptak ki Spanyolországtól, a horvátok pedig Luka Modric bombagóljával verték Törökországot.

A horvátok utóbbi nyolc mérkőzésükből hetet megnyertek, míg a cseheknek négy vereség is becsúszott ugyanennyi fellépésen.

Tétmeccsen most találkozik először a két csapat az Európa-bajnokságon, barátságos meccsen egyszer a horvátok nyertek egy döntetlen mellett.

Ante Cacic csapatához visszatért Darijo Srna, akinek nemrég hunyt el az édesapja. A rutinos hátvéd el is érzékenyült a horvátok himnuszát énekelve.

A 21. percben Mario Mandzukic passzolt be középre egy gyors horvát kontra után, Ivan Perisic centiméterekkel maradt le a labdáról.

Óriási fölényben játszottak a horvátok az első játékrészben, a csehek megszenvedtek minden egyes labdakihozatallal.

A 37. percben Ivan Rakitic csinált meg egy nagyszerű cselt a tizenhatoson belül, majd laposan lőtt. Petr Cech lábbal hárított.

Nem sokkal később Perisic verte meg egy az egyben a védőjét a bal oldalon, majd a kapu bal oldalába lőtt. (0-1)

Egy szabadrúgás után alakult ki újabb veszély a cseh kapu előtt, de Vedran Corluka lábáról mellé csorgott a labda.

A fordulás után kicsit éledezni kezdett a cseh csapat, de beadásaikat rendre kifejelték a horvát védők.

Rakitic zsenialitásának köszönhetően megduplázta előnyét Horvátország az 59. percben. (0-2) A Barcelona középpályása nagyszerű kiugratást kapott Marcelo Brozovictól, majd hidegvérrel átpöccintette a labdát Cech fölött.

A 66. percben majdnem jött a harmadik gól, Madzukic kapott ajándékba egy labdát a tizenhatoson belül, de fölé lőtt.

Tíz perccel később a semmiből szépítettek a csehek. A csereként beálló Milan Skoda fejelte be nagyszerűen Tomás Rosicky beadását a kapuba, de Danijel Subasic is vastagon benne volt a gólban. (1-2)

Brozovic lőtt kapura a 80. percben, egy védőről pattant mellé a labda.

Nem sokkal később rohamrendőrök vonultak fel a horvát szurkolók előtt, akik petárdákkal borították be a pályát, így átmenetileg állt a játék. A kockás mezes drukkerek egymással is összeverekedtek a lelátón.

A közjáték után folytatódott a mérkőzés, a hosszabbításban Mark Clattenburg kezezés miatt tizenegyest ítélt Csehországnak. Tomas Necid odaállt, majd bevágta a labdát a hálóba. (2-2)

Végül csaknem 100 percnyi játék után egy megnyert meccset engedett ki a kezei közül a horvát csapat, a csehek a megszerzett pont birtokában még reménykedhetnek az utolsó forduló előtt.