Élő Meccsek

Csak kapufákig jutott, de csoportelső a francia válogatott

A labdarúgó-Európa-bajnokság házigazdája 0-0-s döntetlent játszott Svájccal az A csoportban, így megnyerte a kvartettet. A svájciak a második helyen jutottak tovább.

A francia válogatott az első fordulóban Romániát, majd Svájcot győzte le az Eb-n, ezzel pedig már korábban biztosította helyét a legjobb 16 között. Vasárnap este Svájc ellen a csoportelsőség volt a tét.

Egész jó meccset hoztak össze a csapatok, főleg az első félidő volt pörgős, Pogba révén pedig közel járt a gólhoz a gall csapat, de keresztléc kisegítette Sommer kapust. A második játékrész közepén már kezdett ellaposodni a meccs, a svájciak vettek vissza igazán a tempóból, mintha megelégedtek volna a döntetlennel.

Pogba keresztlécen csattanó bombája:

Kis híján elúszott a pontszerzés, mert a csereként beküldött Payet is eltalálta a keresztlécet. Az a támadás gólt érdemelt volna.

Payet helyzete:

Végül maradt a 0-0, a franciák megnyerték a csoportjukat, a svájciak pedig csoportmásodikként jutottak be a nyolcaddöntőbe. A csoport harmadik helyén Albánia végzett, a Románia elleni, történelmi 1-0-s sikerének köszönhetően.

Eredmény – Európa-bajnokság, 3. forduló, A csoport

Svájc – Franciaország 0-0

Svájc: Sommer – Lichtsteiner, Schär, Djourou, Rodríguez – Behrami, Xhaka, Džemaili – Mehmedi (Lang, 86.) – Shaqiri (Fernandes, 79.), Embolo (Segerovic, 74.)

Franciaország: Lloris – Sagna, Rami, Koscielny, Evra – Cabaye, Sissoko, Pogba – Coman (Payet, 63.), Griezmann (Matuidi, 77.), Gignac

Acsoport
Győzelem Gy
Döntetlen D
Vereség V
Pontszám P

Vége, Románia kiesett!

Az albán labdarúgó-válogatott nagy bravúrt hajtott végre, megszerezte első gólját és első pontjait az Eb-k történetében. Ez egyben a románok búcsúját is jelentette.

Dzemaili dühöng

Elesett a tizenhatoson belül, nem kapott büntetőt. Ez volt a meccs utolsó jelenete, 0-0 lett a végeredmény.

Rossz ómen a románoknak, ha...

…ha kikapnak 2-1-re egy torna első meccsén. Most ez történt, akkor pedig még sosem jutottak tovább. Az imént épp egy támadásuk akadt el a blokkban. Az idő pedig egyre fogy.

Újabb francia kapufa!

Sissoko lódult meg a jobb szélen, átívelte a labdát a hosszúra, Payet érkezett és kapásból lőtt, a keresztléc segítette ki Sommert.

Kezd ellaposodni a meccs

Persze mindez annak fényében, hogy egy 0-0-val kéz a kézben sétál a legjobb 16 közé a két csapat, nem meglepő. Lehet, hogy a svájciak nem tudják, hogy akár kockáztathatnának is az első helyért, jelenleg kicsi az esélye, hogy rosszabb helyen végezzenek.

Ébredj, Románia!

Ezt nem én mondom, hanem a romén drukkerek. Pontosabban éneklik, a himnuszukat, abban szerepel egy ilyen rész is.

Shaqiri szögletből is próbálkozik

Hogy direkt kapura szánta, vagy csak túl nagy kiflit tett bele, azt csak ő tudja. A labda a háló tetején landolt, Lloris pedig biztosított, biztos, ami biztos.

Iordanescu cserélget, ahogy csak tud

Torjét küldte be az 57. percben. Kicsit fura, hogy csak a kispadon kezdette, az egyik legkreatívabb játékosa a román keretnek.

Kilyukadt az Eb-labda!

A svájci-francia meccs második félidejében Griezmann és Behrami rúgott össze a svájci tizenhatos előtt, a labda húzta a rövidebbet.

Jönnek fel a svájciak

Játékban is, meg szögletekben is. Most rúgtak kettőt, de nem sikerült nagy helyzetet kidolgozniuk. Bár úgy tűnt, mégis, de a partjelző emelte a zászlaját, les és szabadrúgás kifelé.

És akkor itt is vagyunk

Mindkét pályán folytatódott a meccs. Nem meglepő, hogy egyedül a románok cseréltek, Prepelita ment le, Sanmartean állt be.

Szusszanjunk egyet

Véget ért ugyanis az első félidő mindkét pályán. Egy gól volt eddig, az történelmi, az albánok először találtak be egy világeseményen, Sadiku bólintott a román kapuba.

Románia – Albánia 0-1

GÓÓÓÓL! Vezet Albánia!

A kiesés szélén a románok! Tatarusanu jött ki rosszul egy beadásnál, Sadiku pedig a hálóba bólintott, 1-0-ra vezet Albánia!

Varane a házban

A Real Madrid védője sérülés miatt maradt le az Európa-bajnokságról. De azért szurkol a többieknek, ezen a meccsen a helyszínen:

A kilencedik (9.) francia szöglet

Ehhez elegendő volt bő 35 percnyi játék. Máskor egy meccsen nincs ennyi – összesen. Griezmann tekergeti középre a labdát, csak minimális veszély van belőlük.

Rossz hír Romániának

Az albán csapat kezd feljavulni, miután túlélte az első félidő első felét. Márpedig bizonyította már Albánia, hogy kellemetlen ellenfél tud lenni, a franciák erről hosszan tudnának mesélni.

Sommer elég bizonytalan a levegőben

A svájci kapus már másodszor ejtette ki a kezéből a labdát a tizenhatoson belül. Most pedig egy szögletnél ragadt a gólvonalon, ha nem ment egy védő, elég nagy bajba került volna a csapata, pedig akár fogható is lett volna a laszti.

Románia tovább nyom

Már öt kapura lövéssel próbálkoztak, igaz, csak kétszer találták el, és azokból sem lett gól. De ígéretes támadásokat szövögetnek.

Kapufa!

Ki más, mint Pogba? Ballal eresztett meg egy bivalyerős löketet, a labda elkerülte az egyik védőt, majd a keresztlécen csattant. Sommer csak nézett, mint hal a szatyorban, teljesen verve volt. Jó a meccs egyébként.

Pogba elemében

Kétszer próbálkozott a francia középpályás, azonban mindkétszer védeni tudott Sommer, igaz, elsőre kicsúszott a kezéből a labda és majdnem a kapujába hullott. A második az már bravúr volt a javából, az éles szögből elengedett lövést tolta szögletre, amiből aztán nem lett semmi.

A románok nyerni akarnak

Volt két támadásuk, mindkettőt lövéssel fejezték be. Előbb Hoban, majd Stancu próbálkozott, utóbbi telibe találta a kapust. Valahogy így játszik egy csapat, amelyik tovább akar jutni.