Élő Meccsek

Eb 2016: Nyertek a németek, nyolcaddöntős a magyar válogatott!

A német labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte Észak-Írországot, ezzel megnyerte a csoportját. És az is eldőlt, hogy a magyarok is továbbjutnak!

Hétfőn már egy esetleges angol győzelemmel is továbbjutott volna a nyolcaddöntőbe a magyar válogatott, a szigetországiak azonban nem tudták legyőzni Szlovákiát. Kedden aztán a németek papírforma győzelme az északírek ellen szintén nekünk kedvezett volna.

A világbajnok németek hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, gyakorlatilag 90 percig egykapuztak a szívósan védekező északírek ellen. Ugyanakkor be voltak oltva góllövés ellen, főleg Müller állt hadilábon a helyzetek kihasználásával, az első félidőben volt két kapufája is, meg egy ajtó-ablak helyzete.

Azért így is kivette a részét a sikerből, a 30. percben ő adta a gólpasszt Gomeznek.

A második játékrészben már nem volt akkora a tempó, a németeknek még így is voltak helyzeteik, de egyszerűen képtelen voltak végleg lezárni a meccset. Ebben nagy szerepe volt McGovern kapusnak is, akinek két földöntúli bravúrja volt. Szép csendben aztán lement a meccs hátralévő része, maradt az 1-0-s német győzelem. Joachim Löw csapata ezzel megnyerte a csoportját, mert a lengyelek is 1-0-ra verték a már korábban kieső ukránokat.

És akkor jöjjön a minket érintő rész: mivel az északírek lettek a csoportharmadikok, az albánokhoz hasonlóan három ponttal, így

biztos, hogy továbbjut a nyolcaddöntőbe a magyar válogatott. 1966-ban jutottunk tovább legutóbb a csoportunkból nagy tornán.

Merthogy a legrosszabb esetben is az F jelű kvartett harmadik helyén zár a magyar csapat, de már van négy pontunk az Ausztria elleni szenzációs siker és az Izland ellen kiharcolt döntetlennek köszönhetően. A négy legjobb csoportharmadik is bejut a legjobb 16 közé, Albánia és Észak-Írország már biztosan nem előz meg minket, azaz folytatódik a magyar álom. Ráadásul szerdán Portugália ellen a csoportelsőségért játszunk, és amit eddig láttunk, az alapján simán benne van a pakliban a magyar pontszerzés.

Eredmény – Európa-bajnokság, 3. forduló, C csoport

Parc des Princes (Párizs), Vezette: Clément Turpin (francia)

Észak-Írország – Németország 0-1 (0-1)

Észak-Írország: McGovern – Hughes, McAuley, Catchart, J. Evans (McGinn, 84.) – Ward (Magennis, 70.), C. Evans, Davis, Norwood, Dallas – Washington (Lafferty, 59.)

Németország: Neuer – Kimmich, Boateng (Höwedes, 76.), Hummels, Hector – Khedira (Schweinsteiger, 69.), Kroos – Özil, Müller, Götze (Schürrle, 55.) – Gomez

Pontszám P

Továbbjutott a magyar válogatott az Eb-n!

A keddi játéknap nagy kérdése az volt, hogy a németek legyőzik-e az északíreket. A világbajnok a meccset végig dominálva, de helyzetek sokaságát kihagyva diadalmaskodott. Ezzel megnyerte a C csoport. De ami számunkra fontosabb: a magyar válogatott MÁR BIZTOSAN OTT VAN A LEGJOBB 16 KÖZÖTT!

Gomez gólja döntött:

Martin O'Neill beküldött egy csomó csatárt

Úgyhogy az északírek bekkelnek is egy jót 1-0-s hátrányban. A jelek szerint már csak a minél jobb gólkülönbségre hajtanak – ami jelen esetben 0, 2-őt lőttek, 2-őt kaptak.

Több csere már nem lesz

McGinn jön, C. Evans megy, több csere pedig már nem lesz, ez volt a harmadik északír változtatás.

McGovern bravúr!

Özil varázsolta  labdát Gomez fejére, a csatár jó helyre fejelt, McGovern azonban már a sokadik bravúrját mutatta be.

Löw kicserélte magát

Már nem másvalakire, csak nincs több cserelehetősége, miután Höwedest beküldte Boateng helyett. (Súlyos szakmai hiba, de a 70. percben nem emlékeztem meg arról, hogy Ward helyett beállt Magennis, pedig ez történt.)

Nem dőlhetnek azért hátra a németek

Egyértelműen ők irányítanak, de ugye zsákszám hagyják ki a helyzeteiket. Két veszélyesnek tűnő északír kontra is volt már a második félidőben, és bár mindig volt, aki visszaérjen (főleg Boateng), azért láttunk már olyat a fociban, hogy a végén jött a hideg zuhany. Az angolok tudnának erről mesélni: az oroszok elleni meccsen a 92. percben kaptak gólt, mint utólag bebizonyosodott, a csoportelsőségükbe került mindez.

Most épp kimaradt egy német ziccer

Khedira távoli lövését védte McGovern, a labda középre pattant ki, de Gomez már csak épphogy bele tudta tenni a fejét, a bólintása így mellé ment. Közben beállt Lafferty Washington helyett az északíreknél.

Na, csak be kellett tenni a csoportállást

Merthogy módosultak a pontok, a lengyelek megszerezték a vezetést, Blaszczykowski volt eredményes. A németeknél meg közben Schürrle állt be Götze helyett. Ez egyelőre nem Götze Eb-je.

HIHETETLEN

Götze előbb a kapusba lőtt (pontosabban McGovern védett bravúrosan jobb kézzel), majd nem sokkal később Özil tökéletes passza után centikkel a kapu mellé helyezett.

Itt a folytatás

Folytatódott a meccs, egyik csapat sem cserélt. A németek indították útjára a labdát. Egy kis statisztika, Kroos és Khedira több passzt osztott ki, mint a komplett északír csapat:

Vége az első félidőnek, 45 percre vagyunk a nyolcaddöntőtől!

A németek teljesen megérdemelten vezetnek, több gól is lehetne az előnyük, az északírekre nézve hízelgő ez a 0-1. Akit érdekel a másik meccs félidei eredménye, az innentől kezdve NE OLVASSON TOVÁBB:

az ukrán-lengyel 0-0 a félidőben.

Szegény asszisztens :(

Egy blokkoló északír talpról pattant a hasára a labda nagy erővel – elsőre úgy tűnt, hogy OTT találta el, de nem. Összegörnyedve fájlalta kicsit, de aztán összeszedte magát.

Már megint majdnem ott a második gól

Özil passzolt Gomezhez, ezúttal azonban nem volt olyan határozott, mint a góljánál, borzalmasan találta el a lasztit, McGovern így tök simán védett. Bosszankodott is a rutinos támadó rendesen, egy-két sájsze biztosan elhagyta a száját.

Müller el van átkozva

Volt már egy kapufája, most meg a keresztlécet törte ketté kis híján. Pedig akár el is dőlhetett volna a meccs.

Gomez gólja után továbbjutásra áll a magyar válogatott

GÓÓÓÓÓL! Vezet a német válogatott az északírek ellen! Müller birkózott le egy védőt, de még egy északír bekk őrizte, ráadásul jött a kapus, volt annyi lélekjelenléte, hogy inkább visszagurította a labdát, Gomez pedig a kapuba lőtt, 0-1! Jelen állás szerint továbbjutunk!