Élő Meccsek

Az Eb legjobb meccse után csoportgyőztes a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott egy fantasztikus mérkőzésen játszott 3-3-as döntetlent Portugáliával. Megnyertük az F csoportot, vasárnap játszunk a nyolcaddöntőben az ír-belga-svéd trió valamelyikével.

A magyar labdarúgó-válogatott kivívta magának a jogot az Ausztria (2-0-ra nyertünk) és az Izland elleni meccseken, hogy szerdán, Portugália ellen a csoportelsőségért játszhasson. Cristiano Ronaldóék kezdték veszélyesebben a meccset, ehhez képest mi szereztünk vezetést, a 19. percben Gera Zoltán lőtt bődületesen nagy gólt, ezzel ő lett az Eb-k történetének második legidősebb gólszerzője.

Gera bombagólja:

Mintha ez kissé megfogta volna a portugálokat, ugyan voltak helyzeteik, de sokáig igazán nagy veszélyt nem okoztak a kapunk előtt. A 42. percben Nani lövésénél aztán már tehetetlen volt a magyar védelem, 1-1-gyel fordultak a csapatok.

Nani egyenlített:

Ami a második félidő elején történt, arra nehéz szavakat találni. Dzsudzsák Balázs megpattanó szabadrúgással szerzett nekünk vezetést, amire Cristiano Ronaldo révén érkezett a válasz. A magyar csapatkapitány aztán megint beköszönt, de jött ismét Ronaldo, a 62. percben így 3-3 volt az állás.

Dzsudzsák első gólja:

Jött a válasz Ronaldótól:

Dzsudzsák második gólja:

Ezután is egyenlített Ronaldo:

Rögtön ezután volt egy magyar kapufa, Elek volt közel az újabb gólhoz. A meccs hátralévő részében már nem akartak túl nagy kockázatot vállalni a csapatok, az utolsó percekben nem is volt már helyzet, maradt a 3-3. Ez volt az Eb legjobb meccs.

A magyar válogatott ezzel megnyerte az F csoportot, a belga-svéd-ír trió valamelyikével találkozik majd vasárnap Toulouse-ban, a nyolcaddöntőben.

A portugálok hoppon maradtak. Ugyan ők is továbbjutnak, de csak csoportharmadikként, mert Izland közben legyőzte Ausztriát, övék a csoport második helye. Ausztria pedig a nagy várakozások ellenére kiesett.

Eredmény – Európa-bajnokság, 3. forduló, F csoport

Parc Olympique Lyonnais, Lyon, Vezette: Martin Atkinson (angol)

Magyarország – Portugália 3-3 (1-1)

Magyarország: Király – Lang, Juhász, Guzmics, Korhut – Pintér, Elek – Lovrencsics (Stieber, 82.), Gera (Bese, a szünetben), Dzsudzsák – Szalai (Németh, 70.) Szövetségi kapitány: Bernd Storck

Portugália: Patricio – Vieirinha, Pepe, R. Carvalho, Eliseu – Gomes (Quaresma, 61.), W. Carvalho, Moutinho (Sanches, a szünetben), Mario – Ronaldo, Nani (Pereira, 81.) Szövetségi kapitány: Fernando Santos

Gólszerző: Gera (19.), Dzsudzsák (47., 55.) illetve Nani (42.), Ronaldo (50., 62.)

Sárga lap: Guzmics (13.), Juhász (28.), Gera (34.), Dzsudzsák (56.)

Piros lap:

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 5 pont (6-4), 2. Izland 5 (4-3), 3. Portugália 3, 4. Ausztria 1

Guzmicsé az első sárga

Odacsúszott a szélvészgyors Naninak, Atkinson nem habozott, amikor fel kellett mutatni a lapot.

Elég pontatlanok vagyunk egyelőre

Az imént például egy veszélyesnek tűnő akciót vezethettünk volna, Dzsudzsák rossz passza után azonban a portugálok jönnek bedobással. Igaz, Ausztria ellen sem a miénk voltak az első percek, aztán láttuk mi lett a vége. 2-0 ide.

Megy a meccs!

Ezt is megértük, a portugálok játszanak a túlélésért, mi pedig a csoportelsőségért – ők is végezhetnek amúgy az első helyen. A portugálok kezdték a meccset.

Mennek a himnuszok

Előbb a zöldes árnyalatban játszó portugáloké, majd a piros mezben pályára lép magyaroké. Hajrá, fiúk!

Az angol sporiról nincsenek jó emlékeink

Martin Atkinson eddig két meccsünkön dirigált, mindkettőt elveszítettük. A svédektől 2-0-ra, a hollandoktól 8-1-re. Reméljük megszakad az a rossz sorozatunk vele.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Üdv mindenkinek, szűk fél óra és kezdődik a meccs!

Bernd Storck a Király – Lang, Juhász, Guzmics, Korhut – Pintér, Elek – Lovrencsics, Gera, Dzsudzsák – Szalai összeállítású csapatot küldi pályára a portugálok ellen. Némethnek, Nagynak, Kleinheislernek és Kádárnak is van már sárgája, ők egy újabb lap miatt kihagynák a következő meccset, ezért is az óvatosság. A helyükre Korhut, Pintér, Elek és Lovrencsics került be.