Élő Meccsek

Az Eb legjobb meccse után csoportgyőztes a magyar válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott egy fantasztikus mérkőzésen játszott 3-3-as döntetlent Portugáliával. Megnyertük az F csoportot, vasárnap játszunk a nyolcaddöntőben az ír-belga-svéd trió valamelyikével.

A magyar labdarúgó-válogatott kivívta magának a jogot az Ausztria (2-0-ra nyertünk) és az Izland elleni meccseken, hogy szerdán, Portugália ellen a csoportelsőségért játszhasson. Cristiano Ronaldóék kezdték veszélyesebben a meccset, ehhez képest mi szereztünk vezetést, a 19. percben Gera Zoltán lőtt bődületesen nagy gólt, ezzel ő lett az Eb-k történetének második legidősebb gólszerzője.

Gera bombagólja:

Mintha ez kissé megfogta volna a portugálokat, ugyan voltak helyzeteik, de sokáig igazán nagy veszélyt nem okoztak a kapunk előtt. A 42. percben Nani lövésénél aztán már tehetetlen volt a magyar védelem, 1-1-gyel fordultak a csapatok.

Nani egyenlített:

Ami a második félidő elején történt, arra nehéz szavakat találni. Dzsudzsák Balázs megpattanó szabadrúgással szerzett nekünk vezetést, amire Cristiano Ronaldo révén érkezett a válasz. A magyar csapatkapitány aztán megint beköszönt, de jött ismét Ronaldo, a 62. percben így 3-3 volt az állás.

Dzsudzsák első gólja:

Jött a válasz Ronaldótól:

Dzsudzsák második gólja:

Ezután is egyenlített Ronaldo:

Rögtön ezután volt egy magyar kapufa, Elek volt közel az újabb gólhoz. A meccs hátralévő részében már nem akartak túl nagy kockázatot vállalni a csapatok, az utolsó percekben nem is volt már helyzet, maradt a 3-3. Ez volt az Eb legjobb meccs.

A magyar válogatott ezzel megnyerte az F csoportot, a belga-svéd-ír trió valamelyikével találkozik majd vasárnap Toulouse-ban, a nyolcaddöntőben.

A portugálok hoppon maradtak. Ugyan ők is továbbjutnak, de csak csoportharmadikként, mert Izland közben legyőzte Ausztriát, övék a csoport második helye. Ausztria pedig a nagy várakozások ellenére kiesett.

Eredmény – Európa-bajnokság, 3. forduló, F csoport

Parc Olympique Lyonnais, Lyon, Vezette: Martin Atkinson (angol)

Magyarország – Portugália 3-3 (1-1)

Magyarország: Király – Lang, Juhász, Guzmics, Korhut – Pintér, Elek – Lovrencsics (Stieber, 82.), Gera (Bese, a szünetben), Dzsudzsák – Szalai (Németh, 70.) Szövetségi kapitány: Bernd Storck

Portugália: Patricio – Vieirinha, Pepe, R. Carvalho, Eliseu – Gomes (Quaresma, 61.), W. Carvalho, Moutinho (Sanches, a szünetben), Mario – Ronaldo, Nani (Pereira, 81.) Szövetségi kapitány: Fernando Santos

Gólszerző: Gera (19.), Dzsudzsák (47., 55.) illetve Nani (42.), Ronaldo (50., 62.)

Sárga lap: Guzmics (13.), Juhász (28.), Gera (34.), Dzsudzsák (56.)

Piros lap:

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 5 pont (6-4), 2. Izland 5 (4-3), 3. Portugália 3, 4. Ausztria 1

Itt a második félidő

Megy a második játékrész, csere mindkét oldalon: Bese váltja Gerát, a túloldalon Renato Sanchez érkezik Moutinho helyére.

Gera gólja jó ómen

Húsz különböző válogatott meccsen talált be, 17-et megnyertünk ezek közül. Egyébként azt már írtuk, hogy ezen az Eb-n ő a legidősebb gólszerző, 37 éves és 62 naposan talált be. Az örökrangsorban pedig a második, csak az osztrák Ivica Vastic előzi meg, aki 38 évesen és 257 naposan volt eredményes. Ő büntetőből.

Kis statisztika

A magyar válogatott 42 százalékban birtokolta a labdát az első félidőben. A kapura lövések száma 10-5 volt a portugálok javára. Ronaldóék négyszer, mi háromszor találtuk el a ketrecet. A szögletarány 8-3 oda, a passzpontosság a mi oldalunkon 72 százalék, náluk 80 százalék.

Vége az első félidőnek

Többet van a portugáloknál a labda, de az első gólt mi lőttük. Ráadásul milyet! Gera lőtte ki az alsó sarkot, a portugál kapusnak esélye sem volt. Nani aztán egyenlített a szünet előtt, de pariban van a magyar csapat. Csak kevesebb sárga lap kellene. Folytatás nemsokára, addig is fújjunk egyet.

Szalai majd Nani

A magyar csatár lövését a léc alól piszkálta ki Patricio, Nani pedig távolról tesztelte Királyt, de a labda középre ment, védett a mackóalsós magyar kapus. A portugálok kedvét eléggé meghozta a gól a játékhoz.

Egyenlít Portugália :(

Ronaldo ugratta ki Nanit, ő pedig nem sokat gondolkodott a tizenhatoson belül, kilőtte a rövid alsó sarkot, Király nem ért már le. 1-1.

Rögtön utána nagy magyar helyzet

Az igen élénk Lovrencsics sprintelt el megint a jobb szélen, középre adott, de az egyik portugál védő menteni tudott. A szögletünk sajna nem volt az igazi.

A magyar kapuban a labda, de...

LES!!!!!! Ronaldo ívelt a hosszúra egy szöglet után, Nani középre passzolt, az érkező társ a kapunkba passzolt, de Nani már lesen volt, szabadrúgás kifelé.

Orbán Viktor is Lyonban

A magyar miniszterelnök is a lyoni lelátón. A képen épp tapsol, de biztos nem Gera góljának, annál biztos boldogabb volt.

Fotó: MTI
Fotó: MTI

A portugál nézők nem értik

Hogy kaphattak gólt, hogy állhat nyerésre a magyar válogatott. Mióta megszereztük a vezetést, tényleg olyan, mintha hazai pályán játszanánk, a portugál publikum síri csendben ücsörög a stadionban.

Elek tesztelte a portugál kapust

Elég nagy lesen volt, de a sporinak és asszisztensnek sem tűnt fel, így ballal lőhetett a magyar középpályás, Patricio védett bravúrral.

Vezetünk Portugália ellen Gera bombagóljával!

GÓÓÓÓÓL! A 19. percben, egy magyar szöglet után Ronaldo fejelte az égbe a labdát, Gera levette, állított egyet rajta, majd védhetetlenül a bal alsóba bombázott. Ezzel volt 1-0 ide, azóta Nani révén egyenlítettek a portugálok.

Magyar helyzet!

Lovrencsics elhúzott a jobb szélen, középre ívelt, ahol Szalai érkezett jó ütemben. És sajnos Pepe is, szögletre mentett.

Kicsit egyoldalú a meccs

A portugálok támadnak, persze nekik lenne sürgős, hogy gólt szerezzenek, jelen állás szerint nekünk ez a 0-0 is tökéletes. Ami feltűnő, hogy nagyon erőltetik a fejjátékot, kaput azonban még nem nagyon találtak.