Meccsek

Eb 2016: pocsék meccs után a portugálok örülhettek

A szombati nap rangadóját rendezték Lensban, hiszen Horvátország Portugália ellen lépett pályára a franciaországi Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében.

A portugálok utóbbi három találkozásukkor rendre legyőzték Horvátországot, ráadásul gólt sem kaptak ezeken a mérkőzéseken. Ante Cacic csapata tízmeccses veretlenségi sorozatot tudhat maga mögött, legutóbb a norvégoktól kaptak ki tavaly szeptemberben.

A mérkőzés elején a tapogatózásé volt a főszerep, nem vállaltak nagy kockázatot a csapatok. Olyannyira nem, hogy az első félidő derekáig nem vállalkozott lövésre egyik játékos sem. A 25. percben Raphael Guerreiro ívelt be egy szabadrúgást a szélről, Pepe azonban fölé fejelte a labdát. Öt perccel pésőbb Ivan Perisic lőtt a tizenhatoson belülről, de a rövid alsó mellett zúgott el a labda.

A 35. percben Luka Modric ugyan megtalálta Mario Mandzukic fejét egy szöglet után, de utóbbi nem tudta kapu felé irányítani a labdát. A csalódást keltő első félidőt követően, abban bízhattunk, hogy a második játékrész biztosan jobb lesz.

Az 52. percben Ivan Strinic húzott el a bal oldalon, majd középre ívelt, de Guerreiro kifejelte a labdát. Öt perccel később a csereként beálló Renato Sanches lőtt mellé a tizenhatos vonalától. A 61. percben Domagoj Vida fejelt kapura a tizenhatoson belülről egy szabadrúgást követően, de célt tévesztett. Tíz perccel később Perisic lőtt el kapásból egy beadást, de magasan fölé szállt a labda.

A rendes játékidőben nem született gól, így jöhetett a hosszabbítás, Perisic fejelt kapura a 94. percben, de nem kellett védenie a horvát kapusnak. Két perccel később Nikola Kalinic kapott jó kiugratást Rakitictől, de lövése nem találta el a kaput. A 113. percben Vida fejelhetett kapura egy szöglet után, de célt tévesztett. Három perccel később Perisic veszélyeztetett, de nem érte el a csapattársa a belőtt labdát.

A 117. percben megszerezte a vezetést Portugália. (0-1) Egy gyors kontra után Cristiano Ronaldo lövését még védte Subasic, de Ricardo Quaresma közelről a hálóba fejelt.

A hosszabbítás hosszabbításában Vida egalizálhatott volna, de nem találta el a kaput. A portugálok tehát hosszabbítás után nyertek Horvátország ellen, így a lengyelekkel játszanak majd a negyeddöntőben.