Élő Meccsek

Eb 2016: véget ért az álom, kiesett a magyar válogatott

Négygólos vereséget szenvedett nemzeti csapatunk a kontinenstorna nyolcaddöntőjében.

A magyar labdarúgó-válogatott a bombaerős Belgium ellen lépett pályára a franciaországi Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében. Sajnos a torna egyik titkos esélyes bizonyította, hogy akár az Eb-t is megnyerheti. Már az első percekben támadólag léptek fel, Király Gábornak többször is védenie kellett. Sajnos már a tizedik percben megszerezték a vezetést a belgák, egy szabadrúgás elváltotta magát a védelem, Alderweireld pedig a hálóba bólintott (0-1).

A bekapott gól után a mienk előtt is adódott egy két lehetőség, de még a szünet előtt több gólt is lőhetett volna az ellenfél. De Bruyne szabadrúgásánál például óriási bravúrral védett Király. A szünetben egy meglepőt húzott Storck, Gera helyére Eleket hozta be. A második játékrészben megvoltak az egyenlítési lehetőségek, de Courtois kapus mindent fogott, ráadásul még a szerencse is elpártolt a mieink mellől. Pintér megpattantó lövésénél már mindenki gólt látott, de a belga portás hárítani tudott.

A hajrában sajnos kiszakadt a belga gólzsák. A 78. percben Hazard mindenkit megbolondított a bal szélen, a két perccel korábban beálló Batshuayi pedig közelről a hálóba passzolt (0-2).

Két perccel később szépíthettünk volna, de a kontrából kaptunk még egyet. A tarthatatlan Hazard gyönyörűen kilőtte a bal alsót (0-3).

A ráadás első percében pedig belőtték a negyediket is. Egy újabb kontra után a csereember Carrasco bombázott a rövid sarokba (0-4).

Eredmény – Labdarúgás, Európa-bajnokság, nyolcaddöntő

Magyarország – Belgium 0-4 (0-1)
Toulouse, Stadium Municipal. Vezeti: Milorad Mazic (szerb)

Magyarország: Király G. – Lang, Juhász R (Böde 79.)., Guzmics, Kádár – Gera Z. (Elek 46.) – Lovrencsics, Pintér (Nikolics 75.), Nagy Á., Dzsudzsák – Szalai

Belgium: Courtois – Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Nainggolan, Witsel – Mertens (Carrasco 70.), De Bruyne, E. Hazard (Fellaini 81.) – R. Lukaku (Batshuayi 76.)

Gólszerző: Alderweireld (10.), Batshuayi (78.), Hazard (80.), Carrasco (90+1.)
Sárga lap: Kádár (35.), Lang (47.), Elek (61.), Szalai (90+1.) ill. Vermaelen (67.), Batshuayi (90.), Fellaini (90+2.)

Két góllal vezet Belgium

A 78. percben, egy szöglet után után Hazard mindenkit állva hagyott a bal oldalon, majd a középre tett labdáját Batshuayi közelről bepasszolta (0-2).

Lehet keresnivalónk

Lukaku az egész meccsen használhatatlanul játszik, a sebességbeli különbség miatt viszont De Bruyne és Hazard él mint hal a vízben. A szünet óta aktívabb a támadó szekciónk, és annyira nem szorongatnak, hogy ne lehessen hosszabbítást kiharcolni. Ehhez már csak gólt kellene lőni.