Meccsek

Eb 2016: edzőmeccsen jutott be a negyeddöntőbe Németország

Szlovákia teljesen esélytelen volt a világbajnok elleni nyolcaddöntőben.

Egy órával a házigazda továbbjutása után a világbajnok német válogatott is pályára lépett a Franciaországban zajló Európa-bajnokságon. A Nationalelf ellenfele az a Szlovákia volt, amely májusban felkészülési mérkőzésen 3-1-re győzött Augsburgban Joachim Löw csapata ellen. A torna egyik nagy esélye a tétmeccsen már esélyt sem adott a csoportharmadikként továbbjutó riválisának.

A németek már a nyolcadik percben megszerezték a vezetést, Boateng egy szöglet után kifejelt labdát lőtt kapásból a jobb sarokba (1-0).

A világbajnok nem vett vissza a tempóból, hat perccel később könnyen megduplázhatták volna az előnyt. Skrtel teljesen feleslegesen meglökte Gomezt a büntetőterületen belül, de a megítélt tizenegyest Özil kihagyta, pontosabban Kozácik védett nagyot.

Az első félidő hajrájában könnyen egalizálhatott volna Szlovákia, de Kucka fejesénél hatalmas bravúrral hárított Neuer. A németek pedig azonnal büntettek, szinte az ellentámadásból Gomez lőtt közelről a kapuba Draxler nagyszerű egyéni alakítása után (2-0).

Az első félidő szinte egy edzőmeccsre hasonlított, a németek akkor kerültek helyzetbe, amikor akartak, a szlovákok pedig a német tizenhatosig is alig jutottak el.

A fordulást követően sem változott a játék képe, a békés labdázgatást végül Draxler törte meg. A Wolfsburg üdvöskéje egy sarokrúgás utáni lecsorgót bombázta a hálóba (3-0).

A hátralévő bő 25 percben már nem sok minden történt, Németország megerőltetés nélkül jutott be a legjobb nyolc közé.