Élő Meccsek

Eb 2016: a lengyelek a torna leggyorsabb gólját lőttek, de a portugálok készülhetnek az elődöntőre

Két szünnap után az első negyeddöntőt rendezték a franciaországi Európa-bajnokságon. A tornán négy meccsen egy gólt kapó lengyelek gyorsan bekezdtek, már a második percben megszerezték a vezetést. Grosicki csapta be védőjét a bal szélen, középre gurított labdáját pedig Lewandowski pofozta a kapuba (1-0).

A kiváló csatárnak ez volt az első gólja a tornán, hét góltalan meccs után volt ismét eredményes a nemzeti együttesben.

A bekapott gól után a portugálok próbálták magukhoz ragadni a kezdeményezést, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. Az egyenlítés ennek ellenére összejött az első félidőben, egy szép összjáték után Renato Sanches megpattanó lövése talált utat a kapuba (1-1).

A második félidőben visszaesett a játék színvonala, igazán nem lehetőség egyik kapu előtt sem alakult ki. A 2×15 perces ráadásban meg főleg, ott már egyik csapat sem mert kockáztatni. A büntetők során aztán egyetlen hiba döntött, Blaszczykowski félmagas lövését Patríció kiütötte, Quaresma pedig az elődöntőbe lőtte Portugáliát.

Ott a Wales- Belgium párharc győztesével találkoznak Ronaldóék.

A tizenegyespárbaj:

Eredmény – Európa-bajnokság, negyeddöntő

Lengyelország – Portugália 1-1 (1-1, 1-1) – tizenegyesekkel 3-5
Marseille, Stade Vélodrome, vezeti: Brych (német)

Lengyelország: Fabianski – Piszczek, Glik, Pazdan, Jedrzejczyk – Blaszczykowski, Krychowiak, Maczynski (Jodlowiec 98.) Grosicki (Kapustka 82.) – Milik, Lewandowski

Portugália: Rui Patrício – Cédric, Pepe, Fonte, Eliseu – J. Mário (Quaresma 80.), W. Carvalho (Danilo 96.), R. Sanches, Adrien (J. Moutinho 73.) – Nani, C. Ronaldo

Gólszerző: Lewandowski (2.) ill. Renato Sanches (33.)

Sárga lap: Jedrzejczyk (42.), Glik (66.), Kapustka (89.) ill. Adrien (71.), W. Carvalho (90+2.)

Ronaldo belőtte

A jobb sarokba bombázott, Fabianski a másik oldalra vetődött.

Vége a hosszabbításnak

Jönnek a tizenegyesek, a torna során másodszor. Az elsőt a lengyelek megnyerték Svájc ellen.