Élő Meccsek

Eb 2016: tovább tart a walesi csoda, kiesett Belgium

Kiderült, ki lesz Portugália ellenfele a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság elődöntőjében. De a pénteki negyeddöntőből nem a torna egyik titkos favoritja, Belgium jutott tovább, hanem az újabb csodát tévő Wales. Pedig remekül kezdődött a belgák számára a mérkőzés, Nainggolan a 13. percben elképesztően nagy gólt ragasztott a rövid felsőbe (0-1).

A bekapott gól nem zavarta össze Chris Coleman csapatát, már a 30. percben összejött az egyenlítés. Egy szöglet után az üresen érkező Williams bólintott a rövid sarokba (1-1).

A szünet után nagyon jól kezdtek a belgák, de a vezető gólt nem sikerült begyötörni. Ezt pedig azonnal megbüntette a szigetországi együttes. Egy centerezés után Robson-Kanu egy csellel három védőt küldött el gyufáért, majd a kapuba lőtt (2-1).

A belgák teljesen tanácstalanok voltak, igaz egy büntetőt számon kérhetnek a szlovén bírón. A hajrában pedig eldőlt a továbbjutás kérdése. Egy kontra után Vokes fejelt parádés mozdulattal a hosszúba (3-1).

Portugália – Wales elődöntő lesz, hihetetlen.

Eredmény – Európa-bajnokság, negyeddöntő

Wales – Belgium 3-1 (1-1)
Lille, Pierre Mauroy Stadion, vezette: Skomina (szlovén)

Wales: Hennessey – Chester, A. Williams, Davies – N. Taylor, J. Allen, Ledley (King 78.), Ramsey (Collins 90.), Gunter – Bale – Robson-Kanu (Vokes 80.)

Belgium: Courtois – Meunier, Alderweireld, Denayer, J. Lukaku (Mertens 75.) – Nainggolan, Witsel – Carrasco (Fellaini 46.), De Bruyne, E. Hazard – R. Lukaku (Batshuayi 83.)

Gólszerző: A. Williams (30.), Robson-Kanu (55.), Vokes (86.) ill. Nainggolan (13.)

Sárga lap: B. Davies (5.), Chester (16.), Gunter (24.), Ramsey (75.)  ill. Fellaini (59.)

Ott a harmadik walesi gól!

Gunter ment el a jobb szélen, a nemrég beállt Vokes pedig csodás gólt fejelt a hosszú sarokba (3-1).

Az utolsó belga csere is beállt

Lukaku nem élete meccsét játszotta, Batshuayi kap néhány percet. A mieink ellen szinte rögtön gólt szerzett a becserélése után.

Kockáztat Wilmots

A jobbhátvéd Jordan Lukaku jött le, a helyére egy klasszikus szélső, Mertens érkezett.

Fellaini majdnem egalizált

Alderweireld iramodott meg a jobb szélen, de beadása után Fellaini négy méterről a kapu mellé bólintott.

Végre valami a belgáktól

A bekapott gól óta helyzetbe sem nagyon tud kerülni a belga csapat, ezúttal egy szép összjáték után De Bruyne gurított középre, de Chester kirúgta Lukaku elől.

Csodálatos góllal vezet Wales

Robson-Kanu kapta meg a tizenhatoson belül a labdát, egy csellel három védőt is becsapott, majd a kapuba lőtt (2-1).

Bale kezdett magánakcióba

Egyedül vezette a labdát három belga védőre, ennek ellenére el tudta lőni, de Courtois leért a lövésre.

Egyenlít Wales!

Ramsey szöglete után Ashley Williams üresen maradt, ő pedig szép mozdulattal a bal alsóba fejelt (1-1). Nem érdemtelen az egyenlítésük.

Hatalmasat védett Courtois

Bale talált Ramsey elé, ő az alapvonalig vezette, majd középre gurított. Ott Taylor érkezett, de a lövését nagy bravúrral hárította a kapus.