Élő Meccsek

Első meccsét az elődöntőben nyerte Portugália

Történelmi tettre készült a walesi válogatott a Portugália elleni elődöntőben a franciaországi Európa-bajnokságon. 44 év után először juthatott volna be a fináléba egy újonc csapat. 1972-ben az NSZK-nak sikerült ez a bravúr. A németek meg sem álltak a győzelemig, a döntőben a Szovjetuniót verték 3-0-ra.

Szerda este a világ két legdrágább játékosa csapott össze Lyonban. A nemzetközi sportsajtó Cristiano Ronaldo és Gareth Bale nagy csatájaként harangozta be a találkozót, Fernando Santos azonban máshogy vélekedett:

Ez nem kettejükről szól. Mindkét csapat játékosai a lehető legtovább akarnak jutni a tornán. És mi nem az Aranylabdáért játszunk, hanem az Eb-döntőért

nyilatkozta a portugálok szövetségi kapitánya.

A játékosok ismerik a portugálokat egyénileg is, tudjuk, mit kell tennünk azért, hogy legyőzzük őket. A fociban csak apróságok döntenek. Ezek nem biztos, hogy a szép dolgok, hanem az eredményesek. Márpedig ebben mérföldekkel jobbak vagyunk náluk

-mondta Chris Coleman, aki két alapemberét, Ben Daviest és Aaron Ramseyt is nélkülözni kényszerült az elődöntőben. A portugáloknál Pepe játéka volt kérdéses a mérkőzést megelőzően, végül nem került be a kezdőcsapatba a Real Madrid hátvédje.

A 16. percben Cristiano Ronaldo játszott össze Joao Marióval, utóbbi lőtt mellé a tizenhatoson belülről. Három perccel később Gareth Bale lőtt kapura egy szöglet után, de célt tévesztett.

A 23. percben ismét a walesi sztár próbálkozott, ezúttal el is találta a kaput, de középre tartó lövését felszedte Rui Patricio.

Az 50. percben megszerezte a vezetést Portugália. (1-0) Cristiano Ronaldo emelkedett magasra, és a hálóba fejelte Raphael Guerreiro beadását.

Ez volt a portugál támadó kilencedik Eb-gólja, ezzel beállította Michel Platini rekordját.

Három perccel később már kettő volt közte. (2-0) Ronaldo lőtt a tizenhatoson kívülről, Nani beletette a lábát a labdába, Wayne Hennessey így nem háríthatott.

Az utolsó negyedórában Gareth Bale próbálkozott távoli lövésekkel, de a portugál kapus a helyén volt. A 82. percben Ashley Williams lőtt kapura, de pont Sam Vokest találta telibe.

Komoly helyzetet már nem sikerült kialakítaniuk a walesieknek, így Portugália jutott be a finálébe, ahol a házigazda Franciaország, vagy a világbajnok németek ellen lépnek majd pályára.

Európa-bajnokság, elődöntő:

Portugália – Wales 2-0 (0-0)
G: Ronaldo 50., Nani 53.

Lyon, Stade de Lyon. V: Eriksson (svéd)

Portugália: Rui Patrício – Cédric, Bruno Alves, Fonte, R. Guerreiro – J. Mário, Danilo, R. Sanches, Adrien – Nani, C. Ronaldo. Szövetségi kapitány: Fernando Santos
Wales: Hennessey – Gunter, Chester, Collins, A. Williams, Taylor – King, Ledley, Allen – Bale, Robson-Kanu. Szövetségi kapitány: Chris Coleman

Hennessey óriásit mentett

Mario lőtt kapura, a walesi kapuson már túljutott a labda, de vissza tudott nyúlni érte. Közben Moutinho jön Adrien Silva helyett.