A magyar labdarúgó-válogatott veretlenül zárta a csoportkört az Európa-bajnokságon, a nyolcaddöntőben pedig a világranglistán második helyen álló Belgiummal találkozik vasárnap Toulouse-ban.
Bernd Storck tanítványai a játék szinte minden elemében nagyszerűen helytálltak a mezőnyben, és ez derül ki az UEFA által közzétett statisztikákból is.
Támadójáték
Három mérkőzés után Portugália lőtt a legtöbbet kapura (69), őket Anglia és Belgium követi a sorban. A magyar csapat az előkelő tizenkettedik helyet foglalja el a tüzelő táblázatban a maga 37 löketével.
Ezekből 17 találta el a kaput, 13 próbálkozásnál mellé vagy fölé szállt a labda, míg hét kísérletet blokkolni tudtak az ellenfelek.
A legkevesebbszer a szintén továbbjutó Észak-Írország bombázott, mindössze 17-szer.
Passzolás
A legpontosabban a spanyolok passzoltak eddig a torna során: 2023 átadásukból 1876 is társhoz talált (93%). Az ezüstérmes Németország, dobogó legalsó helyén pedig Portugália áll a csoportkör után.
Ami a labdabirtoklást illeti, Németországnál átlagban 66 százalékban volt a játékszer a mérkőzéseiken, míg Észak-Írország csupán 34 százalékban birtokolta a bőrt.
Szögletek
A legtöbb sarokrúgást a Magyarországgal egy csoportban szereplő Portugália végezhette el, szám szerint 30-at. Spanyolország 28, Anglia 26 szögletet rúgott eddig három meccs alatt.
Bár nem feltétlen mérvadó, Magyarország a szögletek terén a középmezőny aljához tartozik, mindössze 12-szer tekerhettük középre a labdát az alapvonal és az oldalvonal találkozásáról.
A sereghajtó itt is Észak-Írország, a nyolcaddöntőben Wales-szel találkozó válogatott 7 szögletet harcolt ki az összecsapásain.
Fegyelmezés
A magyar válogatott az egyik legdurvább az Európa-bajnokságon, 46 szabálytalanságával Románia és Olaszország mögött a harmadik, ráadásul nyolc sárga lapos játékosunk is van.
Ez részben köszönhető annak, hogy felvállaljuk a párharcokat, részben pedig annak, hogy az osztrákok és a portugálok elleni mérkőzés hajrájában hatalmas nyomás helyeződött a kapunkra.
A legkevesebbszer Anglia szegett szabályt, mindössze 31-szer. A legtöbb szabadrúgást Lengyelország tudta kiharcolni (46), a legkevesebbet pedig a németek és az oroszok (27).
Piros lap csak két ország kapott, Albánia Svájc ellen, Ausztria pedig Magyarország ellen.