Hírek

135 másodperc után góllal debütált a válogatottban Marcus Rashford

Mindhárom gólt angol futballista szerezte az ausztrálok ellen, de így is csak eggyel nyertek.

Péntek este több olyan válogatott is pályára lépett felkészülési mérkőzésen, amelyik ott lesz a június 10-én kezdődő franciaországi Európa-bajnokságon. Az angol nemzeti tizenegy Sunderlandben fogadta Ausztráliát, és 135 másodperc játék után megszerezte a vezetést.

A gólt az a Marcus Rashford szerezte, aki tavasszal mutatkozott be a Manchester United felnőtt csapatában egy Európa Liga mérkőzésen, azóta pedig kirobbanthatatlan a kezdőből. A pénteki volt az első válogatottsága, szó mi szó megadta a módját. A 18 évesen és 208 naposan betaláló csatár egy védőn felperdülő labdát zúdított a rövid alsóba (1-0).

A szünet után a csereként beálló Wayne Rooney is eredményes volt. A válogatottsági gólrekorder egy gyors tamadás végén lőtt a tizenhatos vonaláról elemi erővel a kapu bal oldalába (2-0). A végeredményt egy angol futballista, Eric Dier állította be, igaz nem 3-0-ra, hanem 2-1-re módosította az eredményt. A Tottenham védője két perccel a pályára lépése után érthetetlen módon a saját kapujába fejelt (2-1).

Írország a tornáról hatalmas meglepetésre lemaradó Hollandiával játszott 1-1-es döntetlent, míg a horvátok minimális különbséggel múlták felül a nem túl acélos Moldovát. Szlovákia két góllal győzött Grúzia ellen, északi szomszédunk válogatottjában 25 percet kapott a Fradi támadója, Stanislav Sestak.

Az északírek simán, három góllal küldték haza a fehéroroszokat, míg Csehország gálázott Málta ellen.

Eredmény – Labdarúgás, felkészülési mérkőzés

Anglia – Ausztrália 2-1 (1-0)
Gólszerző: Rashford (3.), Rooney (55.) ill. Dier (75. – öngól)

Írország – Hollandia 1-1 (1-0)
Gólszerző: Long (30.) ill. L. de Jong (85.)

Horvátország – Moldova 1-0 (1-0)
Gólszerző: Kramaric (9.)

Szlovákia – Grúzia 3-1 (1-0)
Gólszerző: Nemec (5., 56.), Zrelak (70.) ill. Kenia (71.)

Észak-Írország – Fehéroroszország 3-0 (2-0)
Gólszerző: K. Lafferty (6.), Washington (44.), Grigg (88.)

Csehország – Málta 6-0 (3-0)
Gólszerző: Plasil (15.), Skoda (21.), Hubnik (40.), Lafata (74.), Necid (81.), Schick (90+1.)