Hírek

Norvégia gólzáporos meccsen legyőzte Eb-csoportellenfelünket

2014 márciusa után kaptak ki hazai pályán a lengyelek.

Szerda este összesen öt olyan válogatott lépett pályára, amelyik ott lesz a június 10-én kezdődő kontinenstornán. A magyar válogatott második csoportellenfele, Izland Norvégia ellen játszott felkészülési mérkőzést Oslóban.

A hazaiak már az első percben megszerezték a vezetést Stefan Johansen megpattantó lövésével (1-0). A selejtezősorozatban bravúrt bravúrra halmozó izlandiak a 36. percben Sverrir Ingi Ingason fejesével egalizálták (1-1), de döntetlennel így sem vonulhattak pihenőre. Négy perccel az első félidő vége előtt ugyanis Pal André Helland hatalmas szabadrúgása utat talált a kapuba (2-1).

A fordulást követően Alexander Sörloth növelte kettőre a vendéglátók előnyét (3-1), a végeredményt pedig Gylfi Sigurdsson állította be tizenegyesből (3-2). Izland a torna előtt még Liechtensteinnel is összecsap.

A selejtezőben a világbajnok németeket is legyőző Lengyelország az Eb-ről szégyenszemre lemaradó Hollandiával játszott Gdanskban. A hazaiak 2014 márciusa óta veretlenek voltak hazai pályán, egészen 2016. június 1-ig.

A vendégek Vincent Janssen góljával szerezték meg a vezetést (0-1), köszönhetően a védők rossz helyezkedésének. Egy óra játék után Artur Jedrzejczyk egyenlíteni tudott (1-1). Negyed órával a vége előtt azonban egy újabb védelmi megingásnak köszönhetően Georginio Wijnaldum eldöntötte a mérkőzést (1-2).

A hollandok három meccs óta veretlenek.

A bivalyerős Belgium hazai pályán nem tudta legyőzni azt a Finnországot, amelyet a mieink még Dárdai Pál irányításával kétszer is megvertek. Az északiak a második félidő elején szerezték meg a vezetést (0-1), az Everton csatára, Romelu Lukaku a 89. percben mentett döntetlenre az összecsapást. A kiváló szezont futó támadó a kapus által felütött labdát a gólvonalról, mellel tessékelte a kapuba (1-1).

Két Eb-résztvevő, Oroszország és Csehország egymást ellen gyakorolt. A szbornaja jól kezdte a meccset, Alekszandr Kokorin már a kilencedik percben eredményes volt (1-0). A csehek viszont a szünetet követően megfordították az összecsapást. Előbb az állandóan sérüléssel bajlódó Tomás Rosicky szerzett látványos gólt (1-1), majd Tomás Necid lőtt közelről a léc alá az utolsó percben (1-2).

Eredmény – Felkészülési mérkőzés

Norvégia – Izland 3-2 (2-1)
Gólszerző: Johansen (1.), Helland (41.), Sörloth (67.) ill. Ingason (36.), Sigurdsson (81. – büntetőből)

Lengyelország – Hollandia 1-2 (0-1)
Gólszerző: Jedrzejczyk (60.) ill. Janssen (33.), Wijnaldum (76.)

Belgium – Finnország 1-1 (0-0)
Gólszerző: Lukaku (89.) ill. Hamalainen (53.)

Oroszország – Csehország 1-2 (1-0)
Gólszerző: Kokorin (9.) ill. Rosicky (49.), Necid (90.)