Hírek

Kínos vereségbe szaladt bele a címvédő

A spanyol labdarúgó-válogatott kedden meglepetésre 1-0-s vereséget szenvedett Grúziától Getafében. Az Eb-címvédő csapat zsinórban 11 veretlen mérkőzés után kapott ki újra.

Álmosan kezdtek Vicente del Bosque tanítványai, Thiago Alcantara kapufáját kivéve nem sok veszélyes akciót láthattak a szurkolók.

A 40. percben aztán jött a hidegzuhany, megszerezte a vezetést a grúz válogatott. Jordi Alba passzolta el magát a félpályánál, majd egy gyors kontra végén Jambul Jighauri középre passzolt, Tornike Okriashvilinek pedig csak az üres kapuba kellett passzolnia a labdát. (0-1)

A spanyolok hiába birtokolták több, mint 70%-ban a labdát a második félidőben, egyenlíteniük nem sikerült, csupán Nolito veszélyeztetett több nagy lövéssel.

Sergio Ramosék hazai pályán legutóbb 2014. novemberében szenvedtek vereséget, akkor a világbajnok német válogatott tudott nyerni Spanyolországban. (0-1)