Hírek

Hodgsonnak a négy közé kell vezetnie Angliát, különben repül

Az angol labdarúgó-válogatottól mindenki sokat vár az Európa-bajnokságon. A csapat ehhez képest egy győzelmet engedett ki a kezéből Oroszország ellen (a hajrában kaptak gólt, 1-1 lett), majd Wales ellen hátrányból fordítva nyertek 2-1-re.

A jelek szerint nem csak a közvélemény, hanem az angol szövetség is sokat vár ettől a csapattól, Roy Hodgsonnak a négybe kéne vezetnie a csapatot. Erről Greg Dyke, az FA jövő hónapban leköszönő elnöke beszélt a BBC 5 rádiónak.

Ha négy közé vezeti a csapatot, az siker. Ha esetleg kikapunk a negyeddöntőben, de jó játékkal, esetleg tizenegyesekkel, akkor még meglátjuk, mi lesz.

Persze felmerül a kérdés, ha menesztik Hodgsont, ki lehet a 68 éves szakember utódja. Dyke azt mondta, olyan valaki, aki érti az angol focit. De nem feltétlen kell angolnak lennie.

Anglia legközelebb hétfőn játszik az Eb-n Szlovákia ellen. A csapat egyelőre vezeti a csoportját, ugyanakkor úgy is alakulhatnak az eredmények, hogy visszacsúsznak a csoport harmadik helyére. Akkor pedig akár már a nyolcaddöntőben belefuthatnak egy bivalyerős ellenfélbe.