Hírek

Foci Eb 2016: ma a németeknek kell szurkolnunk

Nem, nem amiatt, mert Bernd Storck is német, hanem mert a Nationalelf intézheti el nekünk, hogy a portugál meccs eredményétől függetlenül biztosan továbbjussunk. Vagy a törökök.

Hétfőn nem tettek nekünk szívességet az angolok, nem voltak képesek egyetlen aprócska gólt sem lőni a szlovákok kapujába (0-0). Mivel Wales simán kiütötte Oroszországot (3-0), hat ponttal ők végeztek a csoport élén, Anglia öt ponttal második helyen jutott tovább, míg Szlovákia 4 ponttal harmadik helyen várja a többi csoport végeredményét.

A B-csoport végeredménye azt jelenti, ha Magyarország a csoportja második helyén végez, akkor június 27-én, Nizzában az angolokkal találkozna a nyolcaddöntőben. Ha leverjük a portugálokat, úgy a Toulouse-i Stadium de Toulouseban az E-csoport második helyezettjével, nagy valószínűséggel Belgiummal játszanánk június 26-án.

Kedden a C és a D-csoportokban dől el a végső sorrend, és mindkét helyen alakulhat úgy az eredmény, amely nekünk már továbbjutást ér.

A C csoportban a németektől várjuk azt a szívességet, hogy legyőzzék az északíreket. Ha ezt megteszik nekünk, akkor az északírek három ponttal végeznek a csoport harmadik helyén. A lengyel-ukrán meccs végeredménye azért mellékes, mert Ukrajna jelenleg nulla pontos, azaz még győzelmük esetén is csak három lehet nekik – a lengyeleknek marad a négy -, ami figyelembe véve, hogy az északírektől kikaptak, így is, úgy is csak a negyedik helyre elég.

A D csoportban a spanyolok hat ponttal már továbbjutók és a horvátok is néggyel annak tekinthetőek. Nekünk arra lenne szükségünk, hogy a törökök feltámadjanak, és az eddigi nulla pontjuk mellé az egy pontos csehek ellen szerezzenek végre hármat. Vagy legalább húzzák ki döntetlennel. az kell, hogy a csehek ne verjék meg a törököket. Ha a törökök nyernek, akkor hárompontosként végeznek a csoport harmadik helyén, ez már megint jó nekünk.

Lássuk be, a németek győzelmére van a nagyobb sansz, így leginkább nekik kell kedd este szurkolnunk. A tabellákat itt találod.