Hírek

Gera Zoltán: ez pályafutásom csúcsa

A válogatottban 25. gólját szerző ferencvárosi középpályás szerda este még nem foglalkozott a belgákkal, mert "aki túl messzire néz, az könnyen megbotlik".

Gera Zoltán bombagólja adta meg a portugálok elleni utolsó csoportmeccsünk (3-3) felütését. Válogatottunk legrutinosabb játékosa a 19. percben köszönt be.

Az Európa-bajnokságok történetének második legidősebb gólszerzője lett ezzel a 37 éves magyar középpályás, aki pályafutása legnagyobb sikereként jellemezte a magyar labdarúgó-válogatott sikerét, a csoport első helyén való továbbjutást.

Az, hogy a saját hazájáért játszhat az ember, annál nincs felemelőbb. Fizikálisan rendben leszek a vasárnapi nyolcaddöntőre, mivel ezúttal csak egy félidőt játszottam, így nem volt számomra annyira megterhelő a lyoni mérkőzés

– értékelt az MTI érdeklődésére a hosszú karrierje során az angol Fulham együttesével Európa Liga-döntőt is játszott középpályás.

Juhász Roland a portugálok sztárjáról, Cristiano Ronaldóról úgy nyilatkozott, érezhetően frusztrált volt. Ezt támasztja alá, hogy a Real Madrid meccs emberének választott támadója a kötelező sajtótájékoztatón és az úgynevezett vegyes zónában sem válaszolt az újságírók kérdéseire, utóbbi helyszínen mindössze néhány aláírást osztott ki.

A 44 év után ismét Eb-résztvevő magyar válogatott vasárnap 21 órától Toulouse-ban játssza nyolcaddöntőjét Belgiummal vagy Svédországgal.