Élő Meccsek

Az olaszok nyerték a halálcsoport rangadóját

Kikapott a torna egyik titkos esélyese.

A sokak által lesajnált olasz válogatott nyerte az E csoport rangadóját hétfő este. A squadra azzurra ellenfele az első fordulóban a végső győzelemre is esélyesnek tartott Belgium volt. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt a páylán, a vezetést mégis az olaszok tudták megszerezni.

A 32. percben Bonucci a félpályáról indított, Alderweireld rosszul számította ki a labda ívét, Giaccherini pedig egy tökéletes labdaátvétel után a kapu bal oldalába helyezett (0-1).

A második játékrészben próbált nyomni a belga nemzeti tizenegy próbálta nyomás alá helyezni az olaszok, de Antonio Conte együttesének védelme végig stabilan állt a lábán. Az olaszok berendezkedtek a kontrákra, a hajrában többször is eldönthették volna a három pont sorsát.

A belgák egyetlen igazán nagy lehetőségét Lukaku puskázta el, aki nemcsak Buffon, hanem a kapu fölött is átemelte a labdát. A végeredményt végül Pellé állította be, aki a ráadás harmadik percében egy sakk-mattig kijátszott helyzet után bombázott a kapuba (0-2).

Olaszország így már az első forduló után lépéselőnybe került a riválisaival szemben.

Eredmény – Labdarúgás, Európa-bajnokság, E csoport, első forduló

Belgium – Olaszország 0-2 (0-1)
Lyon, Stade de Lyon, vezeti: Clattenburg (angol)

Belgium: Courtois – Ciman (Carrasco 76.), Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Witsel, Nainggolan (Mertens 62.) – Fellaini, De Bruyne, Hazard – R. Lukaku (Origi 73.)

Olaszország: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Candreva, Parolo, De Rossi (Motta 78.), Giaccherini, Darmian (De Sciglio 59.) – Éder (Immobile 75.), Pellé

Gól: Giaccherini (32.), Pellé (90+3.)

Sárga lap:  Vertonghen (90+2.) ill. Chiellini (65.), Éder (75.), Bonucci (78.), Motta (84.)

Piros lap: –

A csoport állása: 1. Olaszország 3 pont, 2. Írország 1 pont, 3. Scédország 1 pont, 4. Belgium 0 pont

Majdnem ott a második

Előbb Candreva életerős lövését tolta ki Courtois, majd a szöglet után megint hibázott a belga védelem, de Pellé mellé fejelt.

Vezetnek az olaszok

Bonucci a félpályáról ívelt a védelem mögé, Alderweireld elszámította a labda ívét, Giaccherini pedig kihasználta a ziccert (0-1).

Buffon védett nagyott

A lefejelt labda után Fellaini tálalt Nainggolan elé, a fura hajú középpályás lövését szép vetődéssel védte a rutinos kapus.

A belgák megtapsolták az olasz himnuszt

Így is lehet, nem kell rögtön kifütyülni. A drukkerek tettéről a tornáról sérülés miatt lemaradó Vincent Kompany is megemlékezett a Twitteren.

Kezdőcsapatok

Az olaszoknál Conte ragaszkodik a  3-5-2-es felálláshoz, Éder és Pellé lesz náluk a két center. A belgáknál egyetlen támadó, Romelu Lukaku lesz az előretolt ék.