Meccsek

Eb 2016: csak az írek találtak a kapuba, Ibráék így is pontot szereztek

A svédek kiválóságát kikapcsolták a játékból, de egy gólpasszt így is adott.

Hétfőn kora este a labdarúgó Európa-bajnokság E csoportjában is megkezdődtek a küzdelmek. A kvartett első mérkőzését a nyitómeccs helyszínén, a Stade de France stadionban rendezték. A helyszín azért volt pikáns, mert így a nyáron a PSG-től biztosan távozó Zlatan Ibrahimovic visszatért Párizsba.

Az első félidőben inkább Írország akarta érvényesült, több nagy lehetőséget is ki tudtak alakítani. Volt, hogy Isaksson kapust védett, vagy amikor a hálóőr már verve volt, akkor a keresztléc hárított. A svédek az első félidőben a kapuig is alig jutottak el.

A fordulást követően az írek ott folytatták, ahol az első 45 perc során abbahagyták, helyzeteket alakítottak ki. A gólra nem kellett sokat várni, a 48. percben Coleman tetszetős cselsorozata Hoolahan kapásból parádés gólt lőtt a bal sarokba (1-0).

A vezetés megszerzés után kissé érthetetlen módon megzavarodtak az írek, egyre másra jöttek a svéd helyzetek. Az egyenlítő gólra a 71. percig kellett várni, igaz akkor sem egy svéd futballista talált a kapuba. Ibrahimovic bal oldali beadását Clark védhetetlenül fejelte a saját kapujába (1-1).

A hajrában mindét együttes előtt adódott apróbb lehetőség, de újabb gól már nem született, így egy-egy ponttal nyitottak. A csoport rangadója, a Belgium-Olaszország összecsapás 21 órakor kezdődik.