Meccsek

Eb 2016: a második meccsüket sem tudták megnyerni a románok

Svájc hatalmas lépést tett a továbbjutás felé.

Ellentétes előjelekkel készülhettek a csapatok a Románia-Svájc mérkőzésre az A csoport második fordulójában. A románok egy utolsó előtti percben kapott gól miatt veszítettek Franciaország ellen, a svájciak pedig megszenvedtek az Albánia elleni három pontért.

15 perc alatt két gólt is szerezhettek volna a svájciak, de Seferovic két komoly lehetőséget is elpuskázott. A románok pedig azonnal büntettek. A 18. percben Lichsteiner kis híján leszakította a mezt Chipciuról, Stancu pedig a nyitómeccshez hasonlóan higgadtan értékesítette a büntetőt (0-1).

Schär az első meccshez hasonlóan majdnem ezúttal is gólt szerzett, de a léc alá tartó bombáját kitolta Tatarusanu. Fél óra elteltével majdnem 0-2 állt az eredményjelzőn, egy szabadrúgás után lecsorgó labdát Sapunaru szelídített meg, majd a kapufára lőtt.

A fordulást követően váratlanul kiegyenlített a svájci nemzeti együttes. Az 57. percben Mehmedi elé pattant a labda a szöglet után, ő pedig emeli erővel a bal sarokba lőtt (1-1).

A bekapott gól megfogta a románokat, de újabb gól már nem született. Románia egy, Svájc négy ponttal várja az utolsó fordulót.