Meccsek

Eb 2016: a belgák megmutatták, hogy számolni kell velük

A torna egyik titkos esélyese kijavította az olaszok elleni botlást.

Szombat kora délután a torna egyik titkos favoritja, Belgium próbálta meg kijavítani az olaszok elleni botlást. Marc Wilmots legénysége óriási csalódást keltett az első csoportmeccsén, Olaszország játékban is akaratban is föléjük nőtt. Az ellenfelük az az ír válogatott volt, amelyik Svédország ellen szerzett egy pontot, pedig a mérkőzésen csak ők találtak a kapuba.

Már az első félidőben is veszélyesebben játszottak a belgák, de akkor a gól még elmaradt. Mindkétszer a védő, Toby Alderweireld állt a legközelebb a gólhoz, az első fejese a bal kapufa mellett ment el, a másodiknál pedig az egyik védő fejelte ki a labdát a gólvonalról.

A fordulást követően azonban már beindult a belga henger. Az első mérkőzésen rengeteget kritizált Romelu Lukaku a 48. percben megtörte a gólcsendet. Az Everton csatára a tizenhatosról csavart a jobb alsóba (1-0).

Az írek pontszerzésről szőtt álmai a 61. percben foszlottak szerte. Akkor Axel Witsel fejelt gyönyörű mozdulattal Randolph hálóba (2-0).

Lukaku 20 perccel a lefújás előtt feltette az i-re a pontot. A csatár Eden Hazard fantasztikus egyéni alakítása után higgadtan értékesítette a ziccert (3-0).

Győzelmükkel a belgák nagy lépést tettek a továbbjutás felé, az utolsó fordulóban az egy ponttal álló Svédországgal találkoznak. A szinten egypontos írek a csodában reménykedhetnek az olaszok elleni utolsó összecsapás előtt.