Meccsek

Eb 2016: Wales sima győzelmet aratott

Hétfőn este Oroszország válogatottja Wales ellen csapott össze a B-csoport harmadik fordulójában.

A két válogatott utóbbi kilenc mérkőzésén ötször a Szbornaja nyert három döntetlen mellett. Wales mindössze egyszer tudott győzelmet aratni az oroszok ellen, méghozzá az 1966-os világbajnokság selejtezőiben.

A 11. percben megszerezte a vezetést Wales. (0-1) Joe Allen játszotta meg Aaron Ramseyt, aki Igor Akinfejev fölött a kapuba pöccintette a labdát.

Kilenc perccel később Neil Taylor vezethette rá az orosz kapusra a labdát. Az első lövése még elakadt Akinfejevben, a második próbálkozása már gólt ért. (0-2)

Az 55. percben Gareth Bale próbálkozott, de az orosz kapus hárította a lövését. Tizenkét perccel később viszont már tehetetlen volt. Ramsey ugratta ki nagyszerűen a Real sztárját, Bale pedig külsővel a bal alsóba lőtt. (0-3)

Wales a győzelmének köszönhetően megnyerte a B-csoportot, hiszen a kvartett másik mérkőzésén Anglia 0-0-s döntetlent játszott Szlovákiával.