Élő Meccsek

Eb 2016: megtréfálták a horvátok Spanyolországot

Rangadót rendeztek kedden este a franciaországi Európa-bajnokság D-csoportjában. Spanyolország a horvátok ellen mérkőzött meg, előbbi válogatott várta kedvezőbb helyzetből a találkozót, hiszen hat ponttal rendelketnek, míg a horvátok csak néggyel.

Legutóbb a 2012-es Eb csoportkörében találkozott a két csapat, akkor Jesus Navas góljával a spanyolok nyertek 1-0-ra. A horvátok történelmi tettre készülnek kedden este, hiszen legutóbb 1994-ben sikerült legyőzniük a mostani címvédőt.

A horvátok vezére, Luka Modric sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot, Mario Mandzukic szereplése is kérdéses volt, végül ő sem kezdett.

Ante Cacic már a távolabbi jövőre koncentrált a mérkőzést megelőzően:

Ezt a meccset az egyenes kieséses szakaszra való felkészülésre fogjuk felhasználni. Kemény volt a csoportkör, pontokat hullajtottunk a csehek ellen, de ebből a mérkőzésből hasznos tapasztalatokat szerezhetünk a további szereplést illetően.

Vicente del Bosque a rotációval kapcsolatban fejtette ki véleményét:

Nem tudom, hogy helyes-e pihentetni a játékosokat. Mostanra felvettek egy ritmust, így kontraproduktív lenne, ha kizökkenteném őket ebből. Nagyon jól szervezett csapat a horvát, ők a legkeményebb ellenfeleink eddig a tornán.

Bekezdtek a spanyolok, hiszen rögtön a 7. percben megszerezték a vezetést. (0-1) David Silva ugratta ki nagyszerűen Fracenc Fabregast, aki Alvaro Moratához passzolt középre, a spanyol csatár pedig nem hibázott.

Két perccel később Nolito került óriási helyzetbe, de mellé lőtt. A 14. percben majdnem jött az egyenlítés. David de Gea adta el a labdát a spanyol tizenhatoson belül, Ivan Rakitic lőtt kapura, labdája előbb a felső lécen, majd a jobb oldali kapufán pattant meg.

A 39. percben Dario Srna adta be a jobb szélről a labdát, Ivan Perisic azonban kapu fölé fejelt. A 45. percben utóbbi cselezgetett a bal oldalon, majd középre ívelte a labdát, Nikola Kalinic pedig közelről a spanyol kapuba lőtt.

Az 54. percben Morata pörgette kapu fölé Jordi Alba átadását. Három perccel később de Gea ütötte nagyon rossz helyre Srna beadását, Tin Jedvaj a spanyol kapusba lőtte a labdát, Marko Pjaca pedig a kapu mellé ollózott.

A 67. percben David Silva szöglete után Sergio Ramos fejelt épphogy mellé. Öt perccel később tizenegyest kapott a spanyol válogatott. Silva esett el Sime Vrsaljko lábában, Björn Kuipers pedig a tizenegyespontra mutatott. Ramos állt oda, de Danijel Subasic védte a középre érkező labdát.

A 87. percben egy gyors kontra végén megszerezte a vezetést Horvátország. Perisic vezetgette a labdát, majd a rövid sarokba lőtt. (2-1)

A spanyolok már nem tudtak kiegyenlíteni a mérkőzés hajrájában, így a horvátok megnyerték a csoportot. Spanyolország a második helyen zárt, így Vicente del Bosque tanítványai az olaszok ellen játszanak a nyolcaddöntőben.

Európa-bajnokság, D-csoport, 3. forduló:

Horvátország – Spanyolország 2-1 (1-1)
G: Kalinic 45., Perisic 87. illetve Morata 7.

Bordeaux, Stade de Bordeaux, V: Björn Kuipers

Horvátország: Subasic – Vrsaljko, Jedvaj, Corluka, Srna – Badelj, Rog, Pjaca, Rakitic, Perisic – Kalinic

Spanyolország: De Gea – Juanfran, Piqué, Ramos, Alba – Fabregas, Busquets, Iniesta – Silva, Nolito, Morata

GÓL!

Morata góljával megszerzi a vezetést a spanyol csapat. Silva ugratta ki nagyszerűen Fabregast, aki bepasszolta a labdát Moratának. 0-1