Meccsek

Eb 2016: a belgák ellen játszunk a nyolcaddöntőben

Az E-csoport utolsó fordulójában Belgium a svédek ellen lépett pályára a franciaországi Európa-bajnokságon. Előbbi válogatott három, utóbbi pedig egy pontot szerzett az első két fordulóban. A meccs elején Kim Källström szabadrúgása után Marcus Berg elé pattant a labda, aki hét méterről lőtt, Thibaut Courtois védeni tudott

A 26. percben Zlatan Ibrahimovic próbálkozott lövéssel a tizenhatoson kívülről, nem sokkal ment el a labda a jobb oldali kapufa mellett.

Öt perccel később Kevin de Bruyne cselezgetett a bal oldalon, majd lőtt, de elment a kapu előtt a labda.

Óriási belga helyzet maradt ki a félidő hajrájában. De Bruyne csavarta középre a labdát, Thomas Meunier csúsztatott volna a bal alsóba, Isaksson bravúrral hárított.

Aktívabban kezdtek a svédek a második félidőben, de csak nem sikerült pontos labdákkal kiszolgálniuk Ibrahimovicot. Yannick Ferreira Carrasco kavargatott a jobb oldalon, majd laposan lőtte középre a labdát, de felszabadítottak a védők.

Romelu Lukaku emelt kapura a 64. percben, Isaksson könnyedén fogta a labdát. Két perccel később de Bruyne lőtt távolról, a svéd kapus szögletre paskolta a labdát.

A 73. percben ismét a belga csatár került helyzetbe, de nem tudta átemelni Isakssonon a labdát. Három perccel később Ibrahimovic szabadrúgását ütötte ki Courtois. Nem sokkal később Lukaku forgatta be az emberét, majd lőtt, de nagyon fölé ment a lövése. Dries Mertens is megvillant, néhány jó csel után lőtt, Isakssonnak kellett védenie.

A 83. percben de Bruyne mentett a gólvonalról egy szöglet után, majd Radja Nainggolan megszerezte a vezetést a belgáknak. (0-1) Nagyszerű lövést eresztett meg, a megpattanó labda pedig a jobb alsóban kötött ki.

A hajrában Eden Hazard passzolta be Christian Bentekének a labdát, de újabb gól már nem született. Ezzel az eredménnyel az is biztossá vált, hogy Magyarország Belgium ellen lép pályára az Eb-nyolcaddöntőben. Eddig 12 meccset játszottunk a ellenük, csupán kétszer tudtunk nyerni, legutóbb 1958-ban. Dzsudzsák Balázs a portugálok elleni meccs után azt mondta, bárki ellen nehéz dolguk lenne, de elhiszik, hogy ők a legjobbak. A mérkőzést vasárnap 21:00-tól rendezik Toulouse-ban.