Meccsek

Eb 2016: hajrában szerzett góllal nyert Izland

Ausztria Izland ellen játszotta utolsó mérkőzését a franciaországi Európa-bajnokság F-csoportjában. A találkozót megelőzően előbbi válogatott egy, míg a szigetországiak két ponttal rendelkeztek.

A két csapat eddig háromszor játszott egymás ellen, az osztrákok veretlenek, hiszen két döntetlen mellett egyszer le is győzték Izlandot.

Két pontunk van, nagyszerű helyzetből várhatjuk a mérkőzést. A sorsunk a saját kezünkben van, egy győzelemmel biztosíthatjuk a továbbjutást.

-nyilatkozta Heimir Hallgrímsson az izlandiak egyik szövetségi kapitánya.

Egyszerűen muszáj gólt szereznünk. Mindegy, hogy hogyan, de be kell vennünk az ellenfél kapuját. Nagyon keményen dolgoztunk, úgy érzem megérdemelnénk a továbbjutást

-vélekedett Marcell Koller az osztrákok mestere.

Jobban kezdtek az izlandiak, hiszen Johann Gudmundsson vállalkozott lövésre 24 méterről és a kapufát találta telibe a második percben.

Tíz perccel később óriási osztrák lehetőség maradt ki, Marko Arnautovic lőhette volna üres kapura a labdát, de elcsúszott, így kimaradt a helyzet.

A 18. percben megszerezte a vezetést Izland. Elaludtak az osztrák védők, Jon Dadi Bödvarsson pedig közelről a jobb alsóba lőtt. (1-0)

Ismét Arnautovic próbálkozott lövéssel a 29. percben, de a jobb felsőbe tartó lövést Hannes Halldórsson hárította. Hét perccel később tizenegyest kaptak az osztrákok, Aleksandar Dragovic azonban a jobb oldali kapufát találta telibe.

Rögtön a második félidő elején David Alaba lőtt kapura tíz méterről, Kari Árnason a gólvonalról tisztázott.

A 60. percben Ausztria megszerezte első gólját az Eb-n. A csereként beállt Allessandro Schöpf bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, majd a bal alsóba lőtt. (1-1)

Alaba végezhetett el szabadrúgást a 80. percben, Halldórsson kiütötte a lefelé csapódó lövést. A 94. percben Arnor Traustason révén ismét megszerezte a vezetést Izland. (2-1) Kitámadtak az osztrákok, három az egyben vihették kapura a labdát a szigetországiak, végül Traustason a jobb alsóba lőtt.

Az osztrákok így mindössze egy szerzett góllal estek ki az Európa-bajnokságról, Izland pedig a csoport második helyén végzett. Ez utóbbi azért fordulhatott elő, mert a magyar válogatott őrült meccsen játszott 3-3-as döntetlent Portugáliával.