Meccsek

Eb 2016: Griezmann megmentette a franciákat a lebőgéstől

Már a második percben hátrányba került a házigazda, de végül bejutott a legjobb nyolc közé.

Vasárnap kora délután a rendező Franciaország is pályára lépett a labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében. A gallok ellenfele a csoportharmadikként továbbjutó Írország volt. Az íreket fűtötte a visszavágás vágya, ugyanis 2009-ben a vb-pótselejtezőn egy franciák egy szabálytalan gólt szereztek a visszavágón, így ők utazhattak Dél-Afrikába. Az utolsó csoportmeccsen az olaszokat legyőző Írország parádésan kezdte az összecsapást. A második percben Pogba buktatta Longot a tizenhatoson belül, a büntetőt pedig Brady értékesítette (0-1).

A bekapott gól után becsülettel mentek előre a franciák, ki is alakítottak néhány komoly lehetőséget, az egyenlítés nem jött össze. A szünetben Didier Deschamps változtatott, a védekező középpályás Kanté helyére érkezett a szélvészgyors Coman. A Bayern München szélsője ugyan gólt nem szerzett, de rengeteg gondot okozott a védelemnek.

Az egyre erősödő hazai nyomás végül az 58. percben érett góllá. Akkor Sagna jobb oldali beadása után Griezmann bólintott a kapuba (1-1). Az Atlético támadója nem a fejjátékáról híres, ennek ellenére a tornán már mindkét góllal fejjel szerezte.

A gól jött tett a francia játékosok lelkének, új erőre kaptak, majd három perc múlva már a vezetést is megszerezték. Újfent Griezmann volt eredményes, ezúttal már lábbal (2-1).

A folytatásban Duffy kiállítása miatt emberhátrányba került az ír válogatott, így már nem volt esélye egalizálni. A hajrában újabb gólokkal tehették volna magabiztosabbá a győzelmüket a gallok, de Gignac kapufájánál a szerencse elpártolt tőlük. A negyeddöntőben az Anglia-Izland párharc továbbjutójával játszik a Deschamps-legénység.

A franciák csak azért lehetnek szomorúak, mert a pornószínésznő, Virginie tippje újfent nem jött be.