Élő Meccsek

Az olaszok hazaküldték a címvédő spanyolokat

Az olasz labdarúgó-válogatott némi meglepetésre a meccset végig dominálva legyőzte 2-0-ra Spanyolországot, a címvédő így már a nyolcaddöntőben búcsúzott. Az olasz gólokat Chiellini és Pellé szerezték.

Sok kritika érte az olasz labdarúgó-válogatott az Európa-bajnokság előtt, és bár a nyitókörben legyőzték a belgákat, azért vélhetően a többség arra várt, hogy a nyolcaddöntőben kikapnak a címvédő spanyoloktól.

Ehhez képest kis túlzással már az első félidőben eldönthették volna a meccset.

Már az első percektől kezdve támadólag léptek fel Antonio Conte fiai, a 33. percben pedig vezetést is szereztek: egy szabadrúgást De Gea középre ütött, és Chiellini sodorta végül a kapuba a labdát. Kicsit talán benne volt a gólban a spanyol kapus, de három nagy bravúrja is volt a szünetig, tulajdonképpen neki köszönhetik a spanyolok, hogy nem pecsételődött meg hamarabb a sorsuk.

Chiellini találata:

A szünetben Del Bosque lehozta a semmit sem mutató Nolitót, Aduriz állt a helyére, az ő nevéhez is fűződik az első igazán nagy spanyol helyzet – előtte olasz oldalról Éder hagyott ki egy szólót. A spanyolok csak a hajrára pörögtek fel, de Buffon bravúrok sorát mutatta be, majd a hosszabbítás kezdetén Pellé megszerezte a győztes találatot.

Pellé gólja:

A spanyolok azt követően, hogy megnyerték a 2008-as és a 2012-es Eb-t, valamint a 2010-es világbajnokságot, a jelek szerint tényleg egy korszak végéhez értek: a 2014-es vébén a csoportkörben búcsúztak, ezúttal pedig a nyolcaddöntő jelentette számukra a végállomást. Közben az olaszok már sokadszor bizonyítják, hogy nem lehet őket leírni.

Ezt legközelebb a németek elleni negyeddöntőben bizonyíthatják.

Eredmény – Európa-bajnokság, nyolcaddöntő

Stade de France (Párizs), Vezette: Cüneyt Cakir (török)

Olaszország – Spanyolország 2-0 (1-0)

Olaszország: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Florenzi (Darmian, 84.), Parolo, De Rossi (Motta, 54.), Giaccherini, De Sciglio – Pelle, Eder (Insigne, 82.) Szövetségi kapitány: Antonio Conte

Spanyolország: De Gea – Juanfran, Piqué, Ramos, Alba – Fabregas, Busquets, Iniesta – Silva, Morata (Vazquez, 70.), Nolito (Aduriz, a szünetben, a helyére Pedro, 81.) Szövetségi kapitány: Vicente Del Bosque

Gólszerző: Chiellini (33.), Pellé (90+1.)

Sárga lap: De Sciglio (22.), Pellé (54.), Motta (9.) illetve Nolito (41.), Busquets (89.), Silba (90+4.)

Piros lap:

Későn ébredt és kiesett a címvédő Spanyolország

Chiellini gólja:

Pellé döntött végül:

Eldőlt!

Kész, ennyi volt a címvédőnek! A hosszabbítás kezdetén Darmian megpattanó labdája jutott el Pelléhez, aki bevetődve eldöntötte a meccset.

Mit védett Buffon!

Egy aláhulló labdánál Piqué maradt üresen a kapu előtt, célba is vette az alsó sarkot, Buffon azonban kipiszkálta a lasztit az alsó sarokból.

Pedro maradt le a labdáról a kapu előtt

Silva tökéletesnek tűnő labdájába Barzagli tette bele a lábát, pont ezért nem volt jó a középen érkező Pedrónak, aki tökéletesen vált le a védőjéről.

Insigne nem tréfál

Nemrég állt be Éder helyére, most egyből meglódult a kapu felé, jobbal tüzelt is, De Gea csak öklözni tudta a labdát.

Buffonnak kell védenie kétszer

Először Iniesta tesztelte kapásból, majd egy szöglet után Piqué suhintotta rá a labdát, de a veterán olasz hálóőr mindkétszer biztosan védett. Pár perccel korábban volt egyébként egy spanyol kapufa, de Lucas Vazquez lesen volt.

Éledeznek a spanyolok

A csereként beküldött Aduriz éppen csak eltévesztette a kapust, majd nem sokkal később Ramos fejelt a kapu fölé.

Pörgősebb lett a spanyol csapat

Egy harapósabb spanyol csapat jött ki a pályára, és bár az előbb Morata fejese sem jelentett akkora veszélyt, azért ez már biztatóbb a szurkolóknak.

Itt is vagyunk a második félidővel

Buffonra kellett kicsit várni, az olasz kapus jóval később ért ki, mint a többiek. Ahogy azt sejteni lehetett, a spanyolok cseréltek, Nolito ment le, Aduriz állt be.

Vége az első félidőnek

Nagyon érdekes meccset látunk. Ha a torna előtt valaki azt mondja, ez a két csapat találkozik egymással, tuti, hogy a címvédő spanyolokat mondta volna mindenki a találkozó esélyesének. Sőt, talán a nyolcaddöntők előtt is. Ehhez képest az itáliai csapat gyakorlatilag azt csinál, amit akar, a spanyolok pedig csak kapkodják a fejüket. De Gea ugyan benne volt a bekapott gólban, de volt mellette három nagy bravúrja. A túloldalon Buffon csak unatkozik. Hamarosan folytatjuk.

De Gea mit védett!

Giaccherini cselezgetett a bal szélen, jobbal célba vette a hosszú felső sarkot, a spanyol hálóőr azonban ujjheggyel kipiszkálta a lasztit. Király bravúrját nem veri, de ez is szép volt azért.

Nem jault a helyzet spanyol szempontból

Továbbra is az történik a pályán, amit az olaszok akarnak. Két kapuralövése volt mindössze a spanyol csapatnak, abból egy találta el a kaput, de Buffon akkor is könnyedén védett. Del Bosquénak fel van adva a lecke.

Mázlis gólt lőttek az olaszok a spanyoloknak

Gól! Vezet Olaszország. Eder középre tartó szabadrúgása után Giaccherini érkezett középen a kipattanóra, ő még nem tudta a hálóba juttatni, de jött Chiellini és besodorta a labdát a hálóba. 1-0 az olaszoknak, teljesen megérdemelten!

Ramos majdnem megszerezte a torna öngólját!

De Sciglio lőtte be erősen középre a labdát a bal szélről, Ramos ki akarta rúgni a labdát, de sípcsonttal találta el, ami így veszélyesen vágódott a kapu felé. Szöglet lett belőle végül.

Parolo hozta a frászt a spanyolokra

Az előrehúzódó középpályás remek ütemben érkezett a kapu elé, Giaccherini ívelése után csúsztatott kapura, és bár veszélyesnek tűnt, méterekkel mellé ment. Mindenesetre egy újabb olasz helyzetet jegyezhettünk fel.

Újabb De Gea-bravúr!

Most Giaccherini vette célba a kaput ollózó mozdulattal, megint a spanyol kapusnak kellett védenie. Közben amúgy a spori belefújt, spanyol szabadrúgással folytatódott a játék, de azért De Gea bravúrját ne vegyük el – még ha a statisztikába nem is kerül be.,

Iszonyatosan nagy olasz helyzet!

Pellé vette célba a spanyol kaput, a labda a bal alsó felé tartott, De Gea azonban hihetetlenül nagy bravúrt mutatott be.