Élő Meccsek

Eb 2016: a lengyelek a torna leggyorsabb gólját lőttek, de a portugálok készülhetnek az elődöntőre

Két szünnap után az első negyeddöntőt rendezték a franciaországi Európa-bajnokságon. A tornán négy meccsen egy gólt kapó lengyelek gyorsan bekezdtek, már a második percben megszerezték a vezetést. Grosicki csapta be védőjét a bal szélen, középre gurított labdáját pedig Lewandowski pofozta a kapuba (1-0).

A kiváló csatárnak ez volt az első gólja a tornán, hét góltalan meccs után volt ismét eredményes a nemzeti együttesben.

A bekapott gól után a portugálok próbálták magukhoz ragadni a kezdeményezést, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. Az egyenlítés ennek ellenére összejött az első félidőben, egy szép összjáték után Renato Sanches megpattanó lövése talált utat a kapuba (1-1).

A második félidőben visszaesett a játék színvonala, igazán nem lehetőség egyik kapu előtt sem alakult ki. A 2×15 perces ráadásban meg főleg, ott már egyik csapat sem mert kockáztatni. A büntetők során aztán egyetlen hiba döntött, Blaszczykowski félmagas lövését Patríció kiütötte, Quaresma pedig az elődöntőbe lőtte Portugáliát.

Ott a Wales- Belgium párharc győztesével találkoznak Ronaldóék.

A tizenegyespárbaj:

Eredmény – Európa-bajnokság, negyeddöntő

Lengyelország – Portugália 1-1 (1-1, 1-1) – tizenegyesekkel 3-5
Marseille, Stade Vélodrome, vezeti: Brych (német)

Lengyelország: Fabianski – Piszczek, Glik, Pazdan, Jedrzejczyk – Blaszczykowski, Krychowiak, Maczynski (Jodlowiec 98.) Grosicki (Kapustka 82.) – Milik, Lewandowski

Portugália: Rui Patrício – Cédric, Pepe, Fonte, Eliseu – J. Mário (Quaresma 80.), W. Carvalho (Danilo 96.), R. Sanches, Adrien (J. Moutinho 73.) – Nani, C. Ronaldo

Gólszerző: Lewandowski (2.) ill. Renato Sanches (33.)

Sárga lap: Jedrzejczyk (42.), Glik (66.), Kapustka (89.) ill. Adrien (71.), W. Carvalho (90+2.)

Majdnem lengyel öngól

Pepe szerzett labdát és iramodott meg a kapu felé. Ronaldo elé talált volna, de Jedrzejczyk belelépett, róla pedig majdnem a kapuba pattant a labda.

A Loki közben továbbjutott az EL-ben

Az első meccsen eldöntötte a továbbjutás kérdését a DVSC-TEVA az EL-selejtező első fordulójában. Kondás Elemér csapata 5-0-ra nyert San Marinóban a La Fiorita ellen. A Debrecennél Szakály és Tisza is duplázott, míg a nyáron igazolt Sekulic is eredményes volt.

Glik is kap egy sárgát

Ronaldo egy csellel becsapta a lengyel védőt, aki már csak szabálytalanul tudta megállítani. Jogos a lap.

Ronaldo lőtt az oldalhálóba

Kapott egy jó kiugratást CR, de középre se nézett, egyből lőtt. Az oldalhálóban kötött ki a labda, de nem volt veszélyes.

Jedrzejczyk kapja a meccs első sárgáját

Egyéni akcióba kezdett a balhátvéd, ketten körülvették, végül ő volt a szabálytalan. Amennyiben továbbjutnak a lengyelek, nem játszhat az elődöntőben.

Szinte a semmiből egyenlít Portugália

Nani sarkazása után Renato Sanches lőtt tizenhat méterről, a labda pedig a bal sarokban kötött ki (1-1). Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a kísérlet megpattant Krychowiak testén.

Büntetőt reklamálnak a portugálok

Ronaldo érkezett a beadásra, de Pazdan fellökte a tizenegyespontnál. Dobta is magát, de taszajtottak is egyet rajta. Brych sípja néma maradt.

Lewandowski elemében an

Pepét fűzte be a Bayern csatára, de a rövid sarokra tartó lövését védeni tudta Rui Patríció.

Az idei Eb leggyorsabb gólját lőtte a lengyel válogatott

Egy perc és negyven másodperc után talált a kapuba Lewandowski. Ennél csak egy gyorsabb gólt született az összes kontinenstornát figyelembe véve. A legkorábban az orosz Dmitri Kirichenko talált be 2004-ben, az orosz csatár 67 másodperc után már gólt ünnepelhetett a görögök ellen.

Máris vezetnek a lengyelek

Cédric elszámította magát, Grosicki megverte őt a bal szélen, a középre tett labdáját pedig Lewandowski lőtte a jobb sarokba (1-0).