Élő Meccsek

Két góllal legyőzte Ausztriát a magyar válogatott az Eb-n

44 év után fantasztikus győzelemmel tért az Európa-bajnokágra a magyar labdarúgó-válogatott. Bernd Storck együttese a második félidőben szerzett két góllal múlta felül a sokak által a csoport esélyesének tartott osztrák csapatot.

44 év után ismét Európa-bajnoki mérkőzésen lépett pályára a magyar válogatott a franciaországi kontinenstornán. Az első ellenfél Ausztria volt, akik már az első percben megszerezhették volna a vezetést. Szerencsére David Alaba lövése a kapufáról jött ki.

A rossz kezdés után hamar felvette a játék ritmusát a magyar együttes, egyenrangú ellenfele volt a torna előtt kicsit túlsztárolt gárdának. Az első félidőben mindkét oldalon adódott lehetőség, de gól nem született.

A fordulást követően nem változott a játék képe, majd jött a 62. perc. Szalai mellel tette vissza a labdát Kleinheislernek, aki visszatette a csatárnak, ő pedig becsúszva Almer kapujába helyezte a labdát (0-1). A válogatottban 550 nap után talát be.

Az osztrákok megzavarodtak, sőt emberhátrányba is kerültek. Egymás után alakítottuk ki a kontrákat, az egyiket a végén sikerült is kihasználni. Stieber szaladt el a jobb oldalon, majd parádés mozdulattal emelt a hálóba (0-2).

Bernd Storck szövetségi kapitány egy megvalósult álomról beszélt a lefújás után.

Óriási, amit a csapat teljesített, megérdemelten nyertünk! Olyan az egész, mint egy álom, amely valóssággá vált. Jó az eredmény, jó volt a meccs, bravó! A mérkőzés eleje nehéz volt, de aztán belejöttünk. Most jön egy kis szünet, aztán regenerálódunk.

A játékosok nyilatkozatát ITT olvashatja. A magyar drukkerek a Himnuszt énekelték a meccs után, az osztrákok pedig lógó orral hagyták el a stadiont.

Folytatás szombat délután Izland ellen.

Eredmény – Labdarúgás, Európa-bajnokság, F csoport, első forduló

Ausztria – Magyarország 0-2 (0-0)
Bordeaux, Stade de Bordeaux, vezeti: Turpin (francia)

Ausztria: Almer – Klein, Dragovic, Hinteregger, Fuchs – Alaba, Baumgartlinger – Arnautovic, Junuzovic (Sabitzer 60.), Harnik (Schöpf 78.) – Janko (Okotie 65.)

Magyarország: Király – Fiola, Guzmics, Lang, Kádár – Gera, Nagy Á. – Dzsudzsák, Kleinheisler (Stieber 79.), Németh K. (Pintér 90.) – Szalai (Priskin 68.)

Gólszerző: Szalai (62.), Stieber (87.)

Sárga lap: Németh (80.) ill. Dragovic (33.)

Auf Wiedersehen!

Mivel a pálya másik oldalán történt az eset, a magyar szurkolók körülbelül egy perccel később vették észre, hogy a játékvezető kiállított egy osztrákot. Aztán elbúcsúztak tőle, kedvesen.

Mit művelsz Szalai?

A magyar csatár lecsapott egy elszórt osztrák labdára, de nem tudta jól átvenni, így végül nem lett semmi a helyzetből.