Meccsek

Bravúros döntetlent harcolt ki Izland

Kedd este véget ért az Európa-bajnokság csoportkörének első fordulója. Délután a magyar válogatott nagyszerű játékkal, Szalai Ádám és Stieber Zoltán góljaival 2-0-ra legyőzte Ausztriát, az utolsó mérkőzést Portugália játszotta Izland ellen.

A válogatottak utóbbi két meccsén a portugálok nyertek a 2012-es Eb selejtezősorozatában. Rejkjavikban 3-1-re nyertek a luzitánok, hazai pályán pedig többek közt Nani duplájával verték 5-3-ra a szigetországiakat. A százszázalékos mérleg ellenére Fernando Santos nem becsülte le az ellenfelet:

Az izlandiak nagyon erősek fizikailag, de nem ez az egyetlen erősségük. Taktikailag nagyon fegyelmezettek, mindent meg fognak tenni azért, hogy nehéz dolgunk legyen a mérkőzésen.

A másik oldalról Lars Lagerbäck osztotta meg gondolatait, többek közt az ellenfél legjobbjával kapcsolatban:

Mindenki tudja, hogy Cristiano Ronaldo a világ egyik legjobb játékosa,de mindent meg fogunk tenni azért, hogy megállítsuk őt. Ettől függetlenül nagyon erős az egész válogatott, így nehéz mérkőzésre számítok.

Ami a két csapat formáját illeti, a portugálok megnyerték, míg az izlandiak elvesztették utóbbi három mérkőzésüket.

Kezdőcsapatok:

Portugália: Patrício – Vieirinha, Carvalho, Pepe, Guerreiro – Márió, Danilo, Gomes, Moutinho, Nani – Ronaldo

Izland: Halldórsson – Savarsson, R. Sigurdsson, Árnason, Skúlason – Gunnarson, G. Sigurdsson, Gudmundsson, Bjarnason – Sigthórsson, Bödvarsson

Az első komoly helyzet Izland előtt adódott a 3. percben Gylfi Sigurdsson csinált meg egy jó cselt a bal oldalon, majd lőtt, Rui Patrício hárítani tudott.

A 17. percben Vieirinha jelentkezett egy jó lövéssel 20 méterről, Hannes Halldórsson védte a próbálkozást.

A 21. percben Cristiano Ronaldo adta be nagyszerűen a labdát a bal szélről, Nani azonban az ötösön belülről az izlandi kapusba fejelte a játékszert.

Négy perccel később már a Real Madrid sztárja került helyzetbe, csapattársa, Pepe ugratta ki, de Ronaldo rosszul találta el a labdát, így nem okozott gondot a lövés Halldórssonnak.

A 31. percben megszerezte a vezetést a portugál válogatott. A jobb oldalról Andre Gomes adta be laposan a labdát, Nani pedig a rövid sarokba lőtt. (1-0)

Joao Moutinho próbálkozott lövéssel a 41. percben, de lövése középre szállt, így nem jelentett kihívást a kapusnak.

Több helyzet már nem adódott az első félidőben, a portugálok álmoskásan kezdtek, de összeszedték magukat és 1-0-s előnnyel vonulhattak az öltözőbe.

Az 50. percben egy óriási védelmi hibát követően kiegyenlített az izlandi válogatott. Borzasztóan helyezkedtek a portugál védők Johann Gudmundsson beadásánál, Birkir Bjarnason pedig kapásból bevágta a labdát a hálóba. (1-1)

Tíz perccel később Andre Gomes csinált meg egy nagyszerű lövőcselt a tizenhatoson kívül, majd ballal lőtt középről, Halldórsson kiütötte a labdát.

Egy órányi játékot követően a portugálok 17, az izlandiak pedig mindössze 3 lövéssel próbálkoztak.

A 71. percben Nani csúsztatta meg fejjel Gomes szabadrúgását, pár centivel a jobb kapufa mellett ment el a labda.

A csereként pályára lépő Ricardo Quaresma megpattanó lövése emelte az izlandiak vérnyomását a 78. percben, de kapusuk a helyén volt.

Négy perccel később Pepe veszélyeztetett fejjel egy szöglet után, de fölé szállt a próbálkozása.

Öt perccel a meccs vége előtt Ronaldo fejelhetett teljesen tisztán kapura, de középre ment a labda, így Halldórsson hárított.

A 86. percben Alfred Finnbogason bombáját kellett hárítania a portugál hálóőrnek.

A mérkőzés végén nagyon nyomtak a portugálok, de nem sikerült megszerezniük a győztes gólt, így a magyar válogatott szempontjából a lehető legjobb eredmény született a csoportkör első fordulójának záró mérkőzésén. Az 1-1-es végeredmény után Magyarország vezeti az F-csoportot három ponttal.