Élő Hírek

Kikapott a magyar válogatott Németországtól az Európa-bajnokság főpróbáján

Lang öngólja és Müller találata bőven elég volt a világbajnoknak a győzelemhez, 2-0 lett a vége. Bese Barnabás bemutatkozott a magyar válogatottban.

A magyar labdarúgó-válogatott utolsó felkészülési meccsét játszotta szombaton a franciaországi Európa-bajnokság előtt, és keresve sem lehetett volna erősebb ellenfelet találni a világbajnok németeknél. Bernd Storck meg is jegyezte a meccs előtt, hogy ennél nehezebb mérkőzésünk úgysem lesz az Eb-n.

A mieink kissé megilletődve kezdtek, a németek pedig már az első percben betalálták, szerencse, hogy Draxler találatát les miatt nem adta meg a séd játékvezető, pedig nem volt az. Dzsudzsák távoli lövése és egy elrontott Szalai helyzet voltak a legnagyobb magyar lehetőségek, Pintér fejese pedig a lécen csattant, igaz, a tetején.

A 39 .percben aztán a németek megszerezték a vezetést, egy középre lőtt labda Lang lábáról pattant a kapunkba.

A második játékrész eleje nem volt túl izgalmas, a németek magabiztosan passzolgattak, mi pedig jobbára csak védekeztünk, a saját térfelünkre szorultunk. A 64. percben megduplázták a németek a vezetést, Király bravúrja után Müller lőtt az üres kapuba.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Nem is olyan apró szépséghiba, hogy Gomez lesen volt a támadás közben, az ő fejesét tornázta ki válogatottsági rekorder kapusunk.

A folytatásban már nem sok minden történt, de azt mindenképp meg kell jegyezni, hogy Bese Barnabás bemutatkozott a válogatottban, a 82. percben jött be Fiola helyére. Volt is egy szép mentése.

Simán elbuktuk tehát az Eb előtti utolsó meccsünket, de azért sejthető volt, hogy nem leszünk egy súlycsoportban a világbajnok németekkel. Legközelebb már élesben megy a dolog, június 14-én Ausztria ellen kezdjük a tornát.

Eredmény – felkészülési mérkőzés

Németország – Magyarország 2-0 (1-0)

Németország: Neuer – Höwedes, Boateng, Rüdiger, Hector (Can, a szünetben) – Khedira (Gomez, a szünetben), Kroos (Schweinsteiger, 69.) – Götze (Podolski, 79.), Draxler (Schürrle, 59.), Özil – Müller (Sané, 69.)

Magyarország: Király – Fiola (Bese, 82.), Guzmics, Lang, Kádár – Pintér (Gera, 59.), Nagy – Dzsudzsák, Kleinheisler (Stieber, 82.), Lovrencsics – Szalai (Priskin, 64.)

Gólszerző: Lang (39. – öngól), Müller (64.)

Sárga lap: Kroos (36.) illetve Kleinheisler (42.), Gera (90+1.)

Piros lap:

Óriási magyar helyzet!

Dzsudzsák tört be a szélről, ballal lőtt, Neuer védett, azonban a labda középre jött ki róla. Szalai ólálkodott kapu előterében, egyből lőtt is, de lesről – Neuer amúgy is nagyot védett.

Egy magyar helyzetre két német válasz érkezett

Dzsudzsák lódult meg a jobb szélen, középre ívelt, Pintér azonban mellé fejelt. A túloldalon Királynak kellett nagyot védenie, majd egy szöglet után Rüdiger bólintott mellé, pedig teljesen üresen maradt. Kétszer is nagy szerencsénk volt mér.

Draxler ollózott méterekkel mellé

Újra villant a wolfsburgi támadó, de ez most csak látványos megmozdulás volt, egyáltalán nem volt veszélyes. Ahogy azt sejteni lehetett, többnyire a németeknél van a labda.

Ezt megúsztuk...

Götze rossz lövése után Draxler talált be, les miatt nem adta meg a svéd spori. Nem volt egyébként les, úgyhogy ezt köszönjük.

Megy a meccs!

Fehér-feketében a németek, pirosban a magyarok. A hazaiak indították útjára a labdát.

Sima német győzelmet várnak a hazai drukkerek

Az MTI helyszíni beszámolója szerint a német drukkerek elképzelhetetlennek tartják, hogy labdarúgó-válogatottjuk kikapjon szombaton a magyar csapattól az Európa-bajnokság előtti utolsó felkészülési mérkőzésén.

Legtöbbjük nem azzal indokolta határozott véleményét, hogy a két együttes között nagy különbség van, hanem azzal, hogy szerintük Joachim Löw világbajnok gárdája kétszer egymás után nem fog vereséget szenvedni saját közönsége előtt. A múlt héten a szlovákoktól kaptak ki 3-1-re Augsburgban.

Nagyrészt két-három gólos különbséget jósoltak a németek.

Itt vannak a kezdőcsapatok!

Németország: Neuer – Höwedes, Boateng, Rüdiger, Hector – Khedira, Kroos – Götze, Draxler, Özil – Müller

Magyarország: Király – Fiola, Guzmics, Lang, Kádár – Pintér, Nagy – Dzsudzsák, Kleinheisler, Lovrencsics – Szalai