Élő Hírek

Kikapott a magyar válogatott Németországtól az Európa-bajnokság főpróbáján

Lang öngólja és Müller találata bőven elég volt a világbajnoknak a győzelemhez, 2-0 lett a vége. Bese Barnabás bemutatkozott a magyar válogatottban.

A magyar labdarúgó-válogatott utolsó felkészülési meccsét játszotta szombaton a franciaországi Európa-bajnokság előtt, és keresve sem lehetett volna erősebb ellenfelet találni a világbajnok németeknél. Bernd Storck meg is jegyezte a meccs előtt, hogy ennél nehezebb mérkőzésünk úgysem lesz az Eb-n.

A mieink kissé megilletődve kezdtek, a németek pedig már az első percben betalálták, szerencse, hogy Draxler találatát les miatt nem adta meg a séd játékvezető, pedig nem volt az. Dzsudzsák távoli lövése és egy elrontott Szalai helyzet voltak a legnagyobb magyar lehetőségek, Pintér fejese pedig a lécen csattant, igaz, a tetején.

A 39 .percben aztán a németek megszerezték a vezetést, egy középre lőtt labda Lang lábáról pattant a kapunkba.

A második játékrész eleje nem volt túl izgalmas, a németek magabiztosan passzolgattak, mi pedig jobbára csak védekeztünk, a saját térfelünkre szorultunk. A 64. percben megduplázták a németek a vezetést, Király bravúrja után Müller lőtt az üres kapuba.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Nem is olyan apró szépséghiba, hogy Gomez lesen volt a támadás közben, az ő fejesét tornázta ki válogatottsági rekorder kapusunk.

A folytatásban már nem sok minden történt, de azt mindenképp meg kell jegyezni, hogy Bese Barnabás bemutatkozott a válogatottban, a 82. percben jött be Fiola helyére. Volt is egy szép mentése.

Simán elbuktuk tehát az Eb előtti utolsó meccsünket, de azért sejthető volt, hogy nem leszünk egy súlycsoportban a világbajnok németekkel. Legközelebb már élesben megy a dolog, június 14-én Ausztria ellen kezdjük a tornát.

Eredmény – felkészülési mérkőzés

Németország – Magyarország 2-0 (1-0)

Németország: Neuer – Höwedes, Boateng, Rüdiger, Hector (Can, a szünetben) – Khedira (Gomez, a szünetben), Kroos (Schweinsteiger, 69.) – Götze (Podolski, 79.), Draxler (Schürrle, 59.), Özil – Müller (Sané, 69.)

Magyarország: Király – Fiola (Bese, 82.), Guzmics, Lang, Kádár – Pintér (Gera, 59.), Nagy – Dzsudzsák, Kleinheisler (Stieber, 82.), Lovrencsics – Szalai (Priskin, 64.)

Gólszerző: Lang (39. – öngól), Müller (64.)

Sárga lap: Kroos (36.) illetve Kleinheisler (42.), Gera (90+1.)

Piros lap:

Simán kikaptunk a németektől

Vége a meccsnek, a világbajnok Németország magabiztosan megnyerte 2-0-ra a szombati felkészülési mérkőzést.

Két magyar csere

Fiola helyett a most debütáló Bese, Kleinheisler helyett Stieber a pályán.

Fontos mentés Guzmicstól

Götze bolondította meg a magyar védelem jobb oldalát, középre gurított, Gomez lövésébe azonban belevetődött Guzmics.

"Hajrá, Magyarország!"

Ez csendült fel a gelsenkircheni stadionban. A hazai drukkerek csendben figyelik az eseményeket. Eddig nem túl izgalmas a második játékrész.

Vége az első félidőnek

Nem játszik megilletődve a magyar csapat, de a németek jobbak. Több helyzetük is volt, és bár elvettek tőlük egy szabályos gólt, így is vezetnek, most már hivatalos, hogy Lang öngóljával. Szünet, hamarosan folytatjuk.

Vezet Németország, Götze talált be

A házigazda megszerezte a vezetést egy szép akció végén. Hector a tizenhatoson belül kivárta megfelelő pillanatot, megjátszotta Götzét, aki nem hibázott. Elképzelhető, hogy Lang lábáról pattant a kapuba a labda.

Kroos sárgul be

Pintérnek lépett oda a kelleténél keményebben, Strombergsson sporinál ez megért egy lapot.

Khedira maradt lent

Langgal rúgott össze, a lábát fájlalja. A többiek kihasználva a szünetet frissítik magukat.

Magyar kapufa!

Pontosabban keresztléc, annak is a teteje. Az előző kimaradt helyzet után szögletet rúghattunk, a hosszúra ívelt labdára Pintér érkezett, megpróbálta visszakanalazni a lasztit középre, a keresztléc tetejéről pattant ki a játékszer.

Kleinheisler ma is aktív

Az elmúlt percekben többször is mutatta magát, most pedig egy távoli lövéssel próbálkozott. A labda méterekkel elkerülte a kaput, erőtlen kísérlet is volt.