Hírek

Német-magyar: 5 dolog, amit megtudtunk

Szombaton este a német válogatott 2-0-ra győzte le a mieinket az Eb-főpróbán Gelsenkirchenben, a Bundesligában vitézkedő Schalke arénájában. A meccs nem hozott nagy iramot, voltak pozitív és kevésbé pozitív eseményei is magyar részről, amit most megpróbáltam objektíven pontokba szedni.

Galéria
Fotó: Europress fotóügynökség

Kiütni senki nem fog minket

Storck látta a pozitívumokat, de nem elégedett

Kilenc világbajnokkal a kezdőjében állt fel a Nationalelf a Storck-csapat ellen. Kicsit beragadtunk az öltözőbe, hatvan másodperc után már Király Gabi hálójában kötött ki a labda, de a partjelző orbitális tévedésének köszönhetően maradt a 0-0 az eredményjelzőn. Megilletődtünk a rajtnál, ami mondjuk nem véletlen. A fiúk megérezték az Európa-bajnokság közeledtét, néhány válogatott játékosunk pedig csak a televízió képernyői előtt látott korábban ennyi nézőt a lelátókon.

A védelmünk nem állt olyan stabil lábakon, mint tette azt az Eb-selejtezőben, mégis kihúztuk két kapott góllal a kontinenstorna egyik nagy esélyese ellen. Ahogy azt Dárdai Pál megálmodta, a védekezést stabilizáltuk, mert azt könnyebb megtanítani a játékosoknak, mint a támadásépítést.

Lang és Guzmics nem vétett látványos hibát a védelem tengelyében, Kádár és Fiola jól zárt a széleken, ami pont elég volt ahhoz, hogy ne tömjön ki minket a házigazda. Komolyabb lehetőségeket ritkán tudott kidolgozni az ellenfél, ami még akkor is nagy sikernek mondható, ha félgőzzel játszottak. Mert a szóban forgó német nemzeti együttes akkor is életveszélyes, ha tudása alatt teljesít.

Galéria
Fotó: Europress fotóügynökség

Mi se ütünk ki senkit

Előre játékban rengeteget kell még fejlődnünk, amit bő egy hét alatt aligha sikerül tökéletesre csiszolni. Volt néhány villanásunk, Kleinhesler tüzelt több-kevesebb sikerrel távolról, Dzsudzsák is próbára tette Neuert, de a kidolgozott akciók hiányoztak.

Ahogy szombaton, úgy mindhárom csoportellenfelünkkel szemben is papíron esélytelenebbként lépünk majd pályára. Várhatóan nem esünk nekik, de a kivárásra épülő játék ebben az összeállításban nem kedvez nekünk. Egy-egy gólt lehet találni minden meccsen, de a látottak alapján egyelőre nehezen elképzelhető, hogy bármelyik válogatottnak kettőnél többet rámoljunk be egy meccsen.

Szombaton hiányoztak a váratlan megoldások, amivel még egy német csapatot is zavarba lehet hozni, hiányoztak azok a megoldások, amik egy klasszis együttesre jellemzőek. Hozzáteszem, nem klasszis csapatként utazunk ki, és már azzal is bárki elégedett lenne, ha valahogy tovább verekednénk magunkat a csoportból. Amihez nem is muszáj gólgazdag összecsapásokat játszani.

Te vagy a legjobb önjelölt sportkommentátor? Most megmutathatod!

Indul a 24.hu kommentátorversenye. 

Galéria
Fotó: Europress fotóügynökség

Csak nehezebb meccseink lesznek

Hiába volt ugyanannyira fontos az Eb-főpróba a németeknek, mint nekünk, azért azt el kell ismernünk, hogy nem adták ki magukból a maximumot Joachim Löw fiai. Ha erre a meccsre a kontinenstorna nyolcaddöntőjében került volna sor, alighanem jóval nehezebb dolgunk lett volna, ami az eredményen is megmutatkozott volna. Csakhogy a labdarúgásban – mint sehol máshol – nincsen ha.

Élet-halál harc lesz csoportellenfeleink számára is az Eb: míg a portugálok titkon a végső győzelemről álmodoznak, Ausztria és Izland mindenképp továbbjutna a csoportból, és biztos, hogy kétszáz százalékon pörögnek majd minden meccsen, ellenünk is.

Kérdés, mennyire tudjuk felvenni a ritmust rögtön az elején. Szívvel-lélekkel fociznak majd a mieink, ehhez nem fér kétség, de az apróbb hibák, amik még tegnap a német válogatott ellen is belefértek, végzetesek lehetnek bármelyik találkozón.

Galéria
Fotó: Europress fotóügynökség

Szalai kezd

A korábbi kapitány nem vitte volna ki Szalai Ádámot

Sokak számára már az is nagy meglepetés volt, hogy Szalai bekerült a szűkített keretbe, de ahogy Elefántcsontpart ellen, úgy most a németek ellen is ő kezdett csatárposzton, hiába, hogy érdemben nem sokat tudott hozzátenni az együttes játékához.Bernd Storcknak vannak egészen sajátos elképzelései, amikkel hosszasan lehetne vitatkozni, de ha minden úgy bejön neki, mint Kleinheisler beállítása a norvégok ellen, akkor egy szavunk sem lehet.

A kapitány ettől függetlenül ragaszkodik hozzá. Bár kevésbé mozgékony, mint például Nikolics, jobban meg tudja tartani elől a labdát, szabálytalanságokat tud kiharcolni, ráadásul évek óta a Bundesligában játszik, amit Storck preferál.

Most már az lenne a nagy durranás, ha nem ő kezdene a nyitómeccsünkön Ausztria ellen. És ha Bordeaux-ban gólt szerez, akkor be is biztosítja a helyét a torna végéig a csapatban.

Galéria
Fotó: Europress fotóügynökség

Mi lehetünk az Eb Leicester City-je

A Leicester bajnoki címe valószerűtlenebb, mint a Loch Ness-i szörny megtalálása

Bő egy évvel ezelőtt még az sem volt biztos, hogy a Leicester bennmarad az angol élvonalban, aztán a következő szezonban megnyerték a Premier League-t. Hasonló a helyzet a mieinkkel, hisz 44 év után lehetünk ott az Európa-bajnokságon és aligha merne rá bárki sok pénzt tenni, hogy ott leszünk az élbolyban. Mert ez nem is reális célkitűzés.

De. A Claudio Ranieri vezette City kerete nem méregdrága játékosokból állt, ugyanakkor a csapat rendkívüli elszántsága és összetartása hatalmas sikert szült. És amit nem vehet el senki a magyar válogatottól, az pont ez. Dárdai óta minden klappol, a srácok nem klikkesednek, segítik egymást és nem a szemrehányás megy a pályán, az öltözőben és civilben.

Egy kínkeserves győzelem és egy döntetlen is elég lehet a kvartettből való továbbjutáshoz, ami óriási lökést adhat a továbbiakra, bárki is jöjjön szembe. A lényeg, hogy ők higgyenek magunkban.

Azt pedig most inkább hagyjuk, hogyha holnap kellene játszania a Leicesterrel, mi lenne a vége.

Olvasói sztorik