Hírek

Áll a bál a belgáknál, Courtois beleszállt Wilmotsba

Belgium némileg meglepetésre 3-1-re kikapott Walestől a franciaországi Európa-bajnokság negyeddöntőjében. A csapat minden tagja nehezen viselte a kudarcot, Thibaut Courtois egyenesen nekiment a szövetségi kapitánynak:

Ugyanaz volt, mint Olaszország ellen. Ugyanaz a taktika. Ugyanaz a probléma. Kíméletlenül megbüntetett egy gyengébb játékerejű ellenfél. Nagyon csalódott vagyok. Elmondhatatlanul. Veszítettem már Bajnokok Ligája-döntőt, de ez rosszabb. Remek esélyünk volt a döntőre, de Wales kitolt velünk. Ehhez hasonló lehetőségünk soha az életben nem lesz.

Marc Wilmots is csalódottan nyilatkozott, az előnyből elveszített mérkőzés után:

Mélységesen csalódott vagyok, ahogy mindenki az öltözőbe. Reménykedtünk az elődöntőbe jutásban, és tökéletesen kezdődött a meccs. Aztán Wales megfogott minket, és bajba kerültünk. Túl sok védőnk esett ki, bizonytalan volt a fiatal hátvédsorunk. Marouane Fellainit azért hoztam be, hogy stabilizálódjunk, de erre kiegyensúlyozatlan lett a középpályánk. A második gól halálos csapás volt.

Természetesen kapusa kritikájára is reagált a szövetségi kapitány:

Nem értek egyet azzal, hogy nem volt jó a taktika. Edző vagyok, nem varázsló. Sajnos le kell vonnunk azt a következtetést, hogy bizonyos játékosokat nem tudunk pótolni. Jól felkészültünk a walesiek 3–5–2-es felállására, de a fiatalokkal a csapatban nehéz dolgunk volt. Wales pedig jól játszott, megmutatta, nem véletlenül jutott el idáig. Nem Thibaut Courtois volt az egyetlen, aki kemény szavakat használt a meccs után. De most nem dobhatunk ki mindent az ablakon.

A jövőjével kapcsolatban később hozza meg döntését a 47 éves szakember:

Az elmúlt négy évben két nagy tornán játszottunk negyeddöntőn. Az eredmények jók. Kivárok. Nézzük meg, miért történtek így a dolgok. Aztán meglátjuk. Nem fogok idegből döntést hozni.

A péntek esti mérkőzésen Radja Nainggolan bombájával szerzett vezetést Belgium, de Wales nem roppant össze és fordított. Chris Coleman tanítványai szerdán 21:00-tól lépnek pályára Portugália ellen az elődöntőben.