Meccsek

Svájc rengeteg helyzetet hagyott ki, de így is nyert

Szombat délután az A-csoport másik két válogatottja Albánia és Svájc is bemutatkozott a franciaországi Európa-bajnokságon. A kvartett és egyben a kontinenstorna nyitómeccsén a franciák 2-1-re verték Romániát.

Albánia történelme során először képviselteti magát nagy tornán, Svájc többször is járt már a kontinensviadalon, de a csoportból még egyszer sem sikerült továbbjutniuk.

Utóbbi csapatból Valon Behrami, Admir Mehmedi, Xherdan Shaqiri és Blerim Džemaili számára is különleges volt a találkozó, hiszen mindannyian rendelkeznek albán felmenőkkel, de játékosként Svájcot képviselik.

Granit Xhaka helyzete még különlegesebb, hiszen rá is igaz a fenti állítás, ráadásul testvére Taulant Xhaka ellen lépett pályára, aki az albán nemzeti együttes mellett döntött.

Kezdőcsapatok:

Albánia: Berisha – Hysaj, Mavraj, Cana, Agolli – Abrashi, Kukeli, Xhaka – Sadiku, Roshi, Lenjani

Svájc: Sommer – Lichtsteiner, Schär, Djourou, Rodríguez – Xhaka, Behrami, Shaqiri, Dzemaili, Mehmedi – Seferovic

A svájciak nagyon bekezdtek a mérkőzés elején, majd a vezető gólt is megszerezték az 5. percben. Fabian Schär fejelt a hálóba egy szöglet után. (0-1)

Nem igazán tudott mit kezdeni az albán válogatott a svájciak védekezésével, a 36. percben pedig még nehezebb helyzetbe kerültek, hiszen kezezés miatt megkapta második sárgáját a csapatkapitány, Lorik Cana.

A szabadrúgásból ráadásul majdnem megkapták a második góljukat, a kapufa mentett Blerim Dzemaili nagyszerű lövését követően.

A második félidő elején Haris Seferovic kapott nagyszerű kiugratást, de a tizenhatoson belülről Etrit Berishába rúgta a labdát.

A játékrész közepén némileg kinyílt az albán csapat, így kedvére kontrázhatott a svájci válogatott. A csereként beállt Breel Embolo ugratta ki nagyszerűen Seferovicot, aki ezúttal is a kapusba lőtte a labdát.

A 87. percben óriási helyzetben találta magát Shkelzen Gashi de a lábában maradt az egyenlítés, Yann Sommer óriásit védett.

A hajrában már nem alakult ki nagy lehetőség, így Svájc 1-0-ra megnyerte a mérkőzést, és a franciákhoz hasonlóan három ponttal áll az A-csoport élén.