Meccsek

Eb 2016: ismét elvéreztek az ukránok

Két pont nélküli csapat küzdött meg a versenyben maradásért a csütörtöki játéknap második mérkőzésén a franciaországi Európa-bajnokságon.

Észak-Írország 1-0-s vereséget szenvedett a lengyelektől, míg az ukránok 2-0-ra kaptak ki a világbajnok német válogatottól.

Ötödször találkozott egymással a két csapat, az ukránok eddig soha nem szenvedtek vereséget ezeken a mérkőzéseken, két győzelem mellett, két döntetlent játszottak eddig a csapatok.

A 4. percben Stuart Dallas próbálkozott lövéssel, de Andrij Pyatov hárította a középre tartó löketet.

Húsz perccel később Yaroslav Rakitsky próbálkozott egy távoli lövéssel, de Michael McGovernnek nem okozott gondot a védés.

Conor Washington vette át jól a labdát a 29. percben, de lövése a kapu jobb oldala mellett szállt el.

Öt perccel később Craig Cathcart fejelt kapura egy szöglet után, egy kicsivel a bal felső fölött zúgott el a labda.

A 42. percben Steven Davis tekert a kapu előterébe, de Andrij Pyatov kiütötte a labdát, így 0-0-s első félidőt zártak a csapatok.

A 49. percben megszerezte a vezetést Észak-Írország. (0-1) Gareth McAuley fejelt nagyszerűen a kapu jobb sarkába Oliver Norwood szabadrúgását követően.

A másik oldalon Yevhen Seleznyov veszélyeztetett hasonló helyzetből, de McGovern a helyén volt.

Norwood bombázott kapura az 56. percben, Pyatov határozott volt, ki sem jött róla a labda.

Az 58. percben a játékvezető beküldte a csapatokat az öltözőbe, mert jégeső zúdult a pályára. Pár perccel később visszatértek a játékosok, mert megszűnt az ítéletidő.

Olexandr Zinchenko ugrott magasra, de erőt már nem tudott belevinni a fejesbe, így McGovern könnyedén szedte fel a labdát.

Andriy Yarmolenko szánta el magát lövésre 25 méterről, az északír kapus kiütötte a labdát.

A mérkőzés a hosszabbításban dőlt el, Niall McGinn lőtt a hálóba egy kapusról kipattanó labdát, így Észak-Írország szerezte meg első pontjait a kontinenstornán.