Meccsek

Eb 2016: magabiztos győzelmet arattak a spanyolok

Spanyolország és Törökország válogatottja csapott össze pénteken este az Európa-bajnokság D-csoportjában.

A játéknap korábbi mérkőzésén a horvátok drámai végjátékban buktak két pontot Csehország ellen, így győzelem esetén lépéselőnybe kerülhettek volna Vicente del Bosque tanítványai.

A hispánok Gerard Piqué hajrában szerzett góljával verték Csehországot, az ellenfél pedig Luka Modric bombagóljának köszönhetően szenvedett vereséget az első fordulóban.

A törökök 2000-ben és 2008-ban is bejutottak a negyeddöntőbe, a spanyolok pedig zsinórban harmadik Eb-győzelmükre készülnek Franciaországban.

Spanyolország 52 éve nem kapott ki a törököktől. A két csapat eddigi tíz mérkőzésén utóbbi válogatott csak egyszer tudott nyerni (1954-ben), ötször a spanyolok győztek, négy döntetlen mellett.

Sergio Ramos bravúros módon már az első percben besárgult. Burak Yilmazt rántotta le, majd utóbbi is sárgát kapott Sergio Busquets leterítéséért, helyzet nem volt a mérkőzés elején.

A 11. percben Jordi Alba beadása után Hakan Balta lábáról a kapufára pattant a labda, majd a szöglet után Gerard Piqué fejelt fölé.

Hakan Calhanoglu eresztette meg a törökök első lövését 20 méterről, de nagyon fölé ment a labda a 23. percben.

Négy perccel később már szabadrúgásból veszélyeztetett. Ez a specialitása, de pár méterrel a kapu fölé küldte a labdát.

Nolito szánta el magát lövésre a 29. percben. Belsővel tekert nem sokkal a bal kapufa mellé.

Öt perccel később Álvaro Morata fejesgóljával megszerezte a vezetést Spanyolország. (1-0) Nolito beadása volt tökéletes, a Juventus csatára pedig a bal felsőbe csúsztatta a labdát.

A 37. percben már kettő volt közte. (2-0) Ezúttal Nolito kapott ajándéklabdát Mehmet Topaltól és a jobb alsóba lőtt a tizenhatoson belülről.

A spanyolok az első félidő derekán villámgyorsan berámoltak két gólt, így magabiztosan vonulhattak pihenőre.

Rögtön a második félidő elején megszerezte harmadik gólját a spanyol válogatott. (3-0) Jordi Alba hozta kihagyhatatlan helyzetbe Moratát, aki Volkan Babacan lábai között a kapuba lőtt.

A 61. percben David Silva cselezgetett a tizenhatoson belül, majd lőtt a kapu mellé. A csereként Bruno Soriano már pontosabb volt a 68. percben, de Babacan a helyén volt.

A spanyolok maximális pontszámmal vezetik a D-csoportot és már továbbjutottak, a törökök pedig kilátástalan helyzetbe kerültek az újabb vereség után.