Meccsek
Portugal's defender Pepe (2nd L) vies with Croatia's defender Domagoj Vida (R) and Croatia's forward Mario Mandzukic (2nd R) during the Euro 2016 round of sixteen football match Croatia vs Portugal, on June 25, 2016 at the Bollaert-Delelis stadium in Lens. / AFP PHOTO / PHILIPPE HUGUEN

Eb 2016: pocsék meccs után a portugálok örülhettek

A szombati nap rangadóját rendezték Lensban, hiszen Horvátország Portugália ellen lépett pályára a franciaországi Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében.

A portugálok utóbbi három találkozásukkor rendre legyőzték Horvátországot, ráadásul gólt sem kaptak ezeken a mérkőzéseken. Ante Cacic csapata tízmeccses veretlenségi sorozatot tudhat maga mögött, legutóbb a norvégoktól kaptak ki tavaly szeptemberben.

A mérkőzés elején a tapogatózásé volt a főszerep, nem vállaltak nagy kockázatot a csapatok. Olyannyira nem, hogy az első félidő derekáig nem vállalkozott lövésre egyik játékos sem. A 25. percben Raphael Guerreiro ívelt be egy szabadrúgást a szélről, Pepe azonban fölé fejelte a labdát. Öt perccel pésőbb Ivan Perisic lőtt a tizenhatoson belülről, de a rövid alsó mellett zúgott el a labda.

A 35. percben Luka Modric ugyan megtalálta Mario Mandzukic fejét egy szöglet után, de utóbbi nem tudta kapu felé irányítani a labdát. A csalódást keltő első félidőt követően, abban bízhattunk, hogy a második játékrész biztosan jobb lesz.

Az 52. percben Ivan Strinic húzott el a bal oldalon, majd középre ívelt, de Guerreiro kifejelte a labdát. Öt perccel később a csereként beálló Renato Sanches lőtt mellé a tizenhatos vonalától. A 61. percben Domagoj Vida fejelt kapura a tizenhatoson belülről egy szabadrúgást követően, de célt tévesztett. Tíz perccel később Perisic lőtt el kapásból egy beadást, de magasan fölé szállt a labda.

A rendes játékidőben nem született gól, így jöhetett a hosszabbítás, Perisic fejelt kapura a 94. percben, de nem kellett védenie a horvát kapusnak. Két perccel később Nikola Kalinic kapott jó kiugratást Rakitictől, de lövése nem találta el a kaput. A 113. percben Vida fejelhetett kapura egy szöglet után, de célt tévesztett. Három perccel később Perisic veszélyeztetett, de nem érte el a csapattársa a belőtt labdát.

A 117. percben megszerezte a vezetést Portugália. (0-1) Egy gyors kontra után Cristiano Ronaldo lövését még védte Subasic, de Ricardo Quaresma közelről a hálóba fejelt.

A hosszabbítás hosszabbításában Vida egalizálhatott volna, de nem találta el a kaput. A portugálok tehát hosszabbítás után nyertek Horvátország ellen, így a lengyelekkel játszanak majd a negyeddöntőben.

Európa-bajnokság, nyolcaddöntő, végeredmény:

Horvátország – Portugália 0-0 (0-0) (hosszabbítás után 0-1)
G: Quaresma 117.

Lens, Bollaert-Delelis Stadion. Vezeti: Carlos Velasco Carballo (spanyol)
HORVÁTORSZÁG: Subasic – Srna, Corluka, Vida, Strinic – Modric, Badelj – Brozovic, Rakitic, Perisic – Mandzukic. Szövetségi kapitány: Ante Cacic
PORTUGÁLIA: Rui Patrício – Cédric, Pepe, José Fonte, Guerreiro – Joao Mário, Adrien Silva, William Carvalho, André Gomes – Nani, Cristiano Ronaldo. Szövetségi kapitány:Fernando Santos

Lyon, 2016. június 22.
Dzsudzsák Balázs ünnepel, miután gólt rúgott a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság F csoportja harmadik fordulójának Magyarország – Portugália mérkõzésén a lyoni stadionban 2016. június 22-én. (MTI/EPA/C. J. Gunther)