Meccsek

Eb 2016: öngóllal jutott tovább Wales

A walesiek Észak-Írország ellen léptek pályára a franciaországi Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében. Mindkét csapat idén szerepelt először a kontinenstornán, így biztos volt egy újonc részvétele a negyeddöntőben.

Az első komoly helyzet az északírek előtt adódott, Stuart Dallas szúrta rá a labdát a tizenhatoson belülről, Wayne Hennessey hárította a jobb alsóba tartó labdát. A 19. percben Aaron Ramsey lőtt a hálóba közelről, de lesről indult, így Martin Atkinson érvénytelenítette a gólt. Három perccel később Jamie Ward lőtt kapura 18 méterről, kitolta a walesi kapus a labdát.

Gareth Bale próbálkozott lövéssel a 26. percben, de labdája mindenki előtt elment keresztbe. Johnny Evans ívelt be veszélyesen egy szabadrúgást a 40. percben, de tisztázni tudtak a védők.

Az 53. percben Sam Vokes fejelhetett Ramsey beadása után, de mellé ment a labda. Két perccel később Oliver Norwood próbálkozott lövéssel, de Hennessey magabiztosan fogta meg a labdát. Az 58. percben Bale megszerezhette volna harmadik szabadrúgásgólját az Eb-n, de Michael McGovern védeni tudott.

A második félidőben csapkodóvá vált a játék, egyik csapat sem tudta ráerőltetni akaratát a másikra. A 75. percben megszerezte a vezetést Wales. (1-0) Bale tette középre a labdát, Gareth McAuley pedig a saját hálójába juttatta a labdát.

Több gól már nem született a mérkőzésen, így Wales jutott tovább a negyeddöntőbe. Ezzel az is biztossá vált, hogy ha a magyar válogatott kivívja a továbbjutást vasárnap, akkor Gareth Bale-ék ellen játszunk a következő körben.