Élő Meccsek

Végletekig kiélezett meccsen, büntetőkkel verték a németek az olaszokat

A világbajnok német válogatott 1-1-es rendes játékidő után tizenegyesekkel győzte le Olaszországot az Európa-bajnokság negyeddöntőjében.

A német labdarúgó-válogatott korábban még sosem győzte le Olaszországot nagy tornán. Egy ilyen rossz sorozatnak a végére akart pontot tenni szombaton Joachim Löw együttese, a szakember pedig kicsit meg is kavarta a felállást, kicsit érződött, hogy tartott a címvédő spanyolokat búcsúztató olaszoktól. Khedira megsérült, már a 16. percben le kellett cserélni, Schweinsteiger állt a helyére.

Az első félidőben nem kényeztettek el minket a csapatok, tulajdonképpen alig történt valami, a szünet előtt kicsit felpörögtek az események, de az Eb egyik leglaposabb 45 percét láthattuk. A fordulás után is akkor pörögtek fel az események, miután a németek megszerezték a vezetést a 64. percben, Özil volt eredményes.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Utána már az olaszok is mentek előre, igaz, a németek irányították a történéseket. Boateng butasága – jelen esetben kezezése – azonban közbeszólt, Kassai Viktor büntetőt adott az olaszoknak, amit Bonucci értékesített.

A rendes játékidő letelte után jött a kétszer 15 perc hosszabbítás, amely során egy igazán nagy helyzet volt, de Draxler passza Müllernek pontatlan volt. A tizenegyespárbaj aztán egészen fura forgatókönyvet hozott: tapasztalt, sok nagy csatát megélt játékosok hibáztak. Müller, Özil, Schweinsteiger (ez már a győzelemért ment), illetve Zaza, Pellé, Bonucci és Darmian is kihagyta a saját büntetőjét.

A németek nyertek végül, tőlük Kroos, Draxler, Hummels, Kimmich, Boateng és Hector is belőtte, az olaszoktól Insigne, Barzagli, Giaccherini, Parolo és De Sciglio talált be. A világbajnok németek így zsinórban ötödik tornájukon jutottak be az elődöntőbe, a francia-izlandi párharc győztesével találkoznak majd.

A meccs összefoglalója:

Eredmény – Európa-bajnokság, negyeddöntő

Nouveau Stade de Bordeaux, Játékvezető: Kassai Viktor

Németország – Olaszország 1-1 (0-0, 1-1, 1-1) – 11-esekkel: 6-5

Németország: Neuer – Höwedes, Boateng, Hummels, Hector – Kimmich, Khedira (Schweinsteiger, 16.), Kroos, Özil – Müller, Gomez (Draxler, 72.) Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Olaszország: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini (Zaza, 121.) – Florenzi (Darmian, 86.), Sturaro, Parolo, Giaccherini, De Sciglio – Pellé, Éder (Insigne, 108.) Szövetségi kapitány: Antonio Conte

Gólszerző: Özil (64.) illetve Bonucci (78. – 11-esből)

Sárga lap: Hummels (90.), Schweinsteiger (112.) illetve Sturaro (56.), De Sciglio (57.), Parolo (59.), Pellé (91.), Giaccherini (103.)

Piros lap:

Vége a rendes játékidőnek

Bár mozgalmas volt a második félidő második fele, Özil és Bonucci gólja után 1-1 az állás, úgyhogy harminc percig még biztosan tart a meccs. Hogy ki nyer, az már egy jó kérdés, nagyon felkészültek a másikból a csapatok.

De Sciglio rezgette meg a hálót

De csak oldalról. Az előrehúzódó olasz középpályás a jobb alsót vette célba, azonban nem volt tökéletes a próbálkozás. Plusz Neuer is vetődött, vélhetően védett volna, ha beljebb megy a labda.

Hector elesett, nagy olasz helyzet

A német védő hagyta el a labdát, Éder lódult meg vele, Pellét kereste, akinek a lövése a blokkról a kapu mellé vágódott.

Bonucci be is lőtte!

Az imént befújt büntetőt Bonucci végezte el, aki egy megtorpanás után a kapu bal oldalába lőtt. Neuer érezte az irányt, de olyan jól helyezte a védő labdát, hogy esélye sem volt. 1-1!

Büntető Olaszországnak!

Egy beívelt labda után Chiellini csúsztatta meg a labdát, Boateng kezében elakadt, Kassai határozott volt.

Úristen, mekkora bravúr Buffontól!

Gomez lépett ki a leshatáron, mellel maga elé tette a labdát, majd sarokkal (!) kapura tette azt, de Buffon emberfeletti bravúrral a kapu fölé tolta.

Özil megszerzi a vezetést a németeknek

Vezet Németország! Egy baloldali támadás indult Neuertől, Gomez megtartotta a labdát, lekészítette Hectornak, az ő beadása ugyan megpattant, de még így is jó volt Özilnek, aki a tizenhatoson belülre berobbanva talált be. 1-0!

3-0 az olaszoknak

Ami a sárgákat illeti. Parolo egy balettmozdulattal rúgta le Gomezt. A német csatár vélhetően nem találta olyan kecsesnek ezt a rúgást.

Mi maradt ki!

Gomez tartott meg egy felívelt labdát, lekészítette Müllernek, ő hidegvérrel még húzott egy cselt a tizenhatosnál majd lőtt, Florenziről pattant ki szögletre a labda. A szöglet után Boatengnek volt egy távoli bombája, elzúgott a kapu felett – Buffon pedig amúgy is biztosított.

Vége az első félidőnek

Lement az első bő 45 perc, mintha mi sem történt volna, 0-0 az állás. Nem egy egetrengetően jó meccs, de itt a végén azért volt egy-egy nagy helyzet. Bízzunk a hasonló folytatásban. Addig szusszanjunk egyet.

Ott az olasz válasz!

Giaccherini futott be egy elérthetetlennek tűnő labdát, élesen középre lőtt, a védők rossz helyre mentettek, Sturaro bombája azonban szögletre pattant a blokkról. Felpörögtek az események!