Élő Meccsek

Végletekig kiélezett meccsen, büntetőkkel verték a németek az olaszokat

A világbajnok német válogatott 1-1-es rendes játékidő után tizenegyesekkel győzte le Olaszországot az Európa-bajnokság negyeddöntőjében.

A német labdarúgó-válogatott korábban még sosem győzte le Olaszországot nagy tornán. Egy ilyen rossz sorozatnak a végére akart pontot tenni szombaton Joachim Löw együttese, a szakember pedig kicsit meg is kavarta a felállást, kicsit érződött, hogy tartott a címvédő spanyolokat búcsúztató olaszoktól. Khedira megsérült, már a 16. percben le kellett cserélni, Schweinsteiger állt a helyére.

Az első félidőben nem kényeztettek el minket a csapatok, tulajdonképpen alig történt valami, a szünet előtt kicsit felpörögtek az események, de az Eb egyik leglaposabb 45 percét láthattuk. A fordulás után is akkor pörögtek fel az események, miután a németek megszerezték a vezetést a 64. percben, Özil volt eredményes.

Fotó: Europress Fotóügynökség

Utána már az olaszok is mentek előre, igaz, a németek irányították a történéseket. Boateng butasága – jelen esetben kezezése – azonban közbeszólt, Kassai Viktor büntetőt adott az olaszoknak, amit Bonucci értékesített.

A rendes játékidő letelte után jött a kétszer 15 perc hosszabbítás, amely során egy igazán nagy helyzet volt, de Draxler passza Müllernek pontatlan volt. A tizenegyespárbaj aztán egészen fura forgatókönyvet hozott: tapasztalt, sok nagy csatát megélt játékosok hibáztak. Müller, Özil, Schweinsteiger (ez már a győzelemért ment), illetve Zaza, Pellé, Bonucci és Darmian is kihagyta a saját büntetőjét.

A németek nyertek végül, tőlük Kroos, Draxler, Hummels, Kimmich, Boateng és Hector is belőtte, az olaszoktól Insigne, Barzagli, Giaccherini, Parolo és De Sciglio talált be. A világbajnok németek így zsinórban ötödik tornájukon jutottak be az elődöntőbe, a francia-izlandi párharc győztesével találkoznak majd.

A meccs összefoglalója:

Eredmény – Európa-bajnokság, negyeddöntő

Nouveau Stade de Bordeaux, Játékvezető: Kassai Viktor

Németország – Olaszország 1-1 (0-0, 1-1, 1-1) – 11-esekkel: 6-5

Németország: Neuer – Höwedes, Boateng, Hummels, Hector – Kimmich, Khedira (Schweinsteiger, 16.), Kroos, Özil – Müller, Gomez (Draxler, 72.) Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Olaszország: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini (Zaza, 121.) – Florenzi (Darmian, 86.), Sturaro, Parolo, Giaccherini, De Sciglio – Pellé, Éder (Insigne, 108.) Szövetségi kapitány: Antonio Conte

Gólszerző: Özil (64.) illetve Bonucci (78. – 11-esből)

Sárga lap: Hummels (90.), Schweinsteiger (112.) illetve Sturaro (56.), De Sciglio (57.), Parolo (59.), Pellé (91.), Giaccherini (103.)

Piros lap:

Drámai tizenegyespárbaj után Eb-elődöntős Németország

Vége, Németország a legjobb négy között! A német válogatott korábban sosem győzte le nagy tornán olasz ellenfelét. A rendes játékidőben ez most sem sikerült, bár Özil vezetést szerzett a második félidőben, Bonucci büntetőből egyenlített.

A hosszabbítás nem hozta meg a döntést, a tizenegyeseknél pedig többen is hibáztak, végül a németek bírták jobban idegekkel.

A kilencedik párban

Darmian rossz lövését védte Neuer, Hector így a győzelemért rúghatott, a védő pedig Buffon hasa alatt lőtt a hálóba.

A nyolcadik párban

De Sciglio lövése a felső lécről vágódott be, Boateng egyenlít.

A hetedik párban

Parolo kíméletlenül bevarrta, Kimmich sem remegett meg – Buffon ezt is érezte, de nem tudott védeni.

A hatodik párban

Giaccherini higgadtan berúgta a sajátját, Hummels is, utóbbit érezte Buffon hova tart, de nem tudta kipiszkálni.

Az ötödik párban

Bonucci tizenegyesét védte Neuer, Schweinsteiger így a győzelemért rúghatott, de a kapu fölé rúgta. Tíz büntető után 2-2!

A negyedik párban

Pellé mit művelt? Katasztrofálisan gyenge büntető, nagyon a kapu mellé lőtte. Draxler bebikázta, négy kör után 2-2.

A harmadik párban

Barzgali a kapu közepébe bombázott, Neuer elvetődött a labda útjából. Özil a kapufára lőtt, előny az olaszoknál!

A második párban

Zaza toporgott egy sort, majd kihagyta – ezért akár a padon is maradhatott volna. Mákja van, Müller nála is rosszabbul lőtt, Buffon védte.

Német helyzet

Ez most egy pofás támadás volt, de Özil pont Buffon kezei közé lőtt. Ez ugye nem szokott eredményre vezetni.

Ennek tizenegyespárbaj-szaga van

Pár fellángolást leszámítva semmi nem történik a hosszabbításban. Talán a németek akarják elkerülni a büntetőket, de ehhez többet kéne mutatniuk.

Insigne már meg is mutatta magát

Megforgatta Boatenget, kisodródott helyzetből lőtt, Neuer védett magabiztosan. De feljegyezhettünk egy újabb helyzetecskét.

Óriási helyzetet bénáztak el a németek

Ott lehetett volna a meccslabda. Draxler lódult meg, két csapattársa követte, Müller üresen érkezett a jobb oldalon, de borzalmas passzt kapott a fiatal támadótól, kis túlzással már az is bravúr volt, hogy befutotta még az alapvonal előtt. Ebben sokkal-sokkal több volt.

HELYZET!!!

Végre valami! És nem is volt kicsi lehetőség. Draxler a kapunak háttal állva húzta rá a labdát, nem sokkal tévesztette el a felső sarkot.

Megy a meccs

A németek egyből magukhoz is ragadták a kezdeményezést.

Giaccherini is besárgul

Bár felrúgták, de rájátszott, ráadásul úgy esett, hogy egyből megfogja a labdát. Kassai díjazta. Egy sárgával.

Állóháború

Az zajlik most épp a hosszabbításban, látszik, hogy egyik csapat sem akar gólt kapni, nem is vállal egyik fél sem túl nagy kockázatot.

Bármi is lesz a vége

Az olasz átok annyiból élni fog a németek esetében, hogy rendes játékidőben még sosem győzték le őket nagy tornán. A statisztikusok ezt elő fogják citálni a jövőben, az fix: