Élő Meccsek

Öt gólt vágtak a franciák a negyeddöntőben

Vasárnap este a házigazda Franciaország Izlanddal csap össze az Európa-bajnokság negyeddöntőjében. A párharc győztese Németország ellen mérkőzik meg a döntőbe jutásért, Joachim Löw tanítványai tizenegyesekkel verték Olaszországot szombat este.

A franciák Írország ellen fordítottak a nyolcaddöntőben, Izland pedig óriási meglepetésre Angliát ejtette ki.

A szigetországiak eddig tizenegy mérkőzést játszottak Franciaország ellen, nyerniük egyszer sem sikerült, háromszor játszottak döntetlent a felek, nyolcszor az aktuális házigazda diadalmaskodott.

Legutóbbi találkozásukkor, 2012-ben meglepetésre 2-0-s izlandi vezetéssel zárult az első félidő, a második játékrészben aztán fordítottak a franciák és 3-2-re nyertek.

Azért vannak itt a negyeddöntőben, mert megdolgoztak a sikerért. A nagy bedobásaikra és a pontrúgásaikra nagyon oda kell majd figyelnünk. Fizikálisan nagyon erősek, de nem féltem a játékosaimat

-nyilatkozta Didier Deschamps, a franciák szövetségi kapitánya. Lars Lagerbäck csapata esélyeit latolgatta a mérkőzés előtt:

Mindig azt szoktam mondani, hogy a futballban bármelyik csapat nyerhet. Nyilván esélyesebbek valamivel a franciák, de nekünk el kell hinnünk, hogy legyőzhetjük őket. Ha megvan a megfelelő hozzáállásunk, nagy kihívás elé állíthatjuk őket.

A negyedik percben Gylfi Sigurdsson lőtt kapura laposan a tizenhatoson belülről, Hugo Lloris könnyedén hárította az erőtlen próbálkozástt. Két perccel később Dimitri Payet eresztett meg egy lövést, Hannes Halldórsson másodszor már fogta a labdát.

A 12. percben megszerezte a vezetést a házigazda. Blaise Matuidi ugratta ki Olivier Giroud-t, aki a kapus lábai között lőtt a bal alsóba. (1-0)

A 20. percben Antoine Griezmann végzett el szögletet, Paul Pogba nagyszerűen érkezett és a jobb felső sarokba fejelt. (2-0)

Öt perccel később óriási izlandi helyzet maradt ki. Jon Dadi Bödvarsson lőtt a kapu fölé egy nagy bedobást követően.

Két perccel a félidő vége előtt a harmadik gólját is megszerezte a házigazda. Dimitri Payet lőtte ki a bal alsó sarkot Griezmann passza után. (3-0)

A 45. percben Pogba ugratta ki Griezmannt, az Atlético Madrid támadója pedig nagyszerűen emelte át az izlandi kapust. (4-0)

Az 50. percben Payet lőhetett tisztán a tizenhatoson belülről, de fölé ment a próbálkozása. Három perccel később Johann Gudmundsson járt hasonlóan, Llorisnak nem kellett játékba avatkoznia.

Az 56. percben szépített az izlandi csapat. Kolbeinn Sigthórsson lőtt a rövid alsóba közelről, Gylfi Sigurdsson beadása után. (4-1)

Három perccel később az ötödik gólját is megszerezte a francia válogatott. (5-1) Giroud bólintott a hálóba közelről Payet szabadrúgása után.

A 63. percben Sverrir Ingi Ingason fejelt közelről egy szögletet követően, Lloris bravúrral ütötte kapu fölé a labdát. A 84. percben megszerezte második gólját Izland. (5-2) Birkir Bjarnason fejelt a hálóba közelről Skúlason beadása után.

Több gól már nem született a mérkőzésen, a franciák meggyőző játékkal jutottak az elődöntőbe. Csütörtökön Németország ellen vívhatják ki a fináléba jutást.

Európa-bajnokság, negyeddöntő:

Franciaország – Izland 5-2 (4-0)
G: Giroud 12., 59., Pogba 20., Payet 43., Griezmann 45. illetve Sigthórsson 56., Bjarnason 84.

Saint-Denis, Stade de France. V: Kuipers (holland)
FRANCIAORSZÁG: Lloris – Sagna, Umtiti, Koscielny, Evra – Pogba, Matuidi, – M. Sissoko, Griezmann,  Payet – Giroud. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps
IZLAND: Halldórsson – Saevarsson, Árnason, R. Sigurdsson, Skúlason – Gudmundsson, Gunnarsson, G. Sigurdsson, B. Bjarnason – Sigthórsson, Bödvarsson. Szövetségi kapitány: Lars Lagerbäck és Heimir Hallgrímsson

Vége a meccsnek

Franciaország 5-2-re nyert, így a házigazda játszik Németország ellen az elődöntőben.