Meccsek

Eb 2016: Blaszczykowski gólja döntött

Szombaton késő délután Ukrajna válogatottja Lengyelország legjobbjaival csapott össze a franciaországi Európa-bajnokság C-csoportjában.

A mérkőzést megelőzően az ukránok nulla ponttal szerénykedtek a kvartett utolsó helyén, míg a lengyelek jó esélyekkel szálltak harcba a csoport megnyeréséért.

A játékosaim mindent meg fognak tenni annak érdekében, hogy kijavítsák a korábbi mérkőzéseken elkövetett hibákat. Elnézést kell kérnünk a szurkolóinktól, a jövőmről a torna után döntök majd

-nyilatkozta Mykhailo Fomenko, az ukránok szövetségi kapitánya. A lengyelek mestere udvariasan megdicsérte az ellenfelet, de természetesen nyerni szeretne.

Számunkra most ez a legfontosabb meccs a tornán. Ukrajnának nagyszerű játékosai vannak, nem véletlenül szerepelnek rendszeresen az európai kupasorozatokban. Felkészültnek kell lennünk taktikailag és érzelmileg egyaránt

-vélekedett Adam Nawalka.

Az ukránok a két csapat utóbbi öt mérkőzésén veretlenek maradtak, Eb-n most találkozik először a két válogatott. A rendezésben már van közös múltjuk, hiszen 2012-ben ez a két ország adott otthont a kontinenstornának.

A harmadik percben rögtön nagy helyzetbe került a lengyel válogatott. Robert Lewandowski ugratta ki sarokkal Arkadiusz Miliket, aki bevezette a tizenhatoson belülre a labdát, majd Andrij Pjatovba lőtt. Alig egy perccel később már Lewandowski lőtt fölé óriási helyzetben.

Roman Zozulja, majd Andrij Jarmolenko veszélyeztetett a 9. percben, csak utóbbi próbálkozása jutott el a kapuig, Lukasz Fabianski felszedte a blokkon lelassuló labdát.

A 17. percben Jarmolenko juttathatta volna előnyhöz Ukrajnát, de a kapu mellé tekert.

Fél óra játék után Yevhen Konopljanka nézte ki magának a jobb alsó sarkot, de mellé ment a lövése.

A lengyeleknek voltak nagyobb helyzeteik, de gólt ők sem tudtak szerezni, így 0-0-val fordultak a csapatok.

Az 54. percben a csereként beállt Jakub Blaszczykowski lőtte ki egy csel után a jobb felső sarkot. (0-1) Milik szúrta ki nagyszerűen csapattársát egy szöglet után, aki nem hibázott.

Az ukránok támadtak becsülettel a második játékrészben, de nem igazán veszélyeztették Fabianski kapuját. Zozulya és Ruslan Rotan próbálkozásait is védte a lengyel kapus.

A lengyelek ezzel a győzelemmel csoportmásodikként zárnak, az ukránok pedig pont és lőtt gól nélkül utazhatnak haza. A kvartett másik mérkőzésén a németek 1-0-ra legyőzték Észak-Írországot, ezzel biztossá vált, hogy a magyar válogatott bejutott a nyolcaddöntőbe.

Európa-bajnokság, C-csoport, 3. forduló:

Ukrajna – Lengyelország 0-1 (0-0)
G: Blaszczykowski 54.

Marseille, Stade Vélodrome,  V: Moen (norvég)
UKRAJNA:
Pjatov – Fedeckij, Hacseridi, Kucser, Butko – Rotany, Sztepanenko – Jarmolenko, Zincsenko, Konopljanka – Zozulja. Szövetségi kapitány: Mihajlo Fomenko
LENGYELORSZÁG: Fabianski – Cionek, Glik, Pazdan, Jedrzejczyk – Jodlowiec, Krychowiak – Zielinski, Milik, Kapustka – Lewandowski. Szövetségi kapitány: Adam Nawalka