Meccsek

Eb 2016: hajrában szerzett góllal nyertek az olaszok

Rangadót rendeztek péntek délután az E-csoportban. A belgákat legyőző olaszok mérkőztek meg az írekkel remiző svéd válogatottal.

Ami az aktuális formát illeti, az olaszok utóbbi három meccsükön diadalmaskodtak, míg a svédek utóbbi öt mérkőzésükön csupán egyszer tudtak nyerni. Egymás ellen meglepetésre a skandinávok állnak jobban, hiszen 14 meccsen hétszer győztek, míg az olaszok csak ötször.

A két válogatott legutóbb 2009 novemberében találkozott, akkor debütált Erik Hamrén a svédek kispadján. Nem sok öröme volt a meccsen, hiszen Giorgio Chiellini góljával az olaszok nyertek 1-0-ra.

Természetesen a Serie A rutinnal rendelkező Zlatan Ibrahimovic került a középpontba a mérkőzés előtt. Az írek ellen nem nagyon ment neki, de a selejtezők során ő volt a második legeredményesebb 11 góllal.

A nyitómeccs után ezt a mérkőzést is Kassai Viktor vezette.

A 10. percben Alessandro Florenzi lövése pattant meg egy svéd védőn, így Andreas Isaksson könnyedén hárított.

Kim Källström eresztett meg egy lövést nyolc perccel később, de Gianluigi Buffonnak ez nem jelenthetett problémát.

Az első félidő a védekezésről szólt, amit az olaszok nagyon tudnak. A svédek sem erőltették nagyon a támadásokat, minden jel arra utalt, hogy egygólos győzelemmel számolnak a csapatok.

A 60. percben Marco Parolo tört be a tizenhatoson belülre, majd visszapasszolt Emanuele Giaccherininek, Kim Kállström mentett az utolsó pillanatban.

Tíz perccel később Zlatan Ibrahimovic a meccs legnagyobb helyzetét hagyta volna ki két méterről, ha nem lett volna lesen.

A 82. percben Parolo dönthette volna el a meccset, de közeli fejese a felsőlécről pattant ki Giaccherini beadása után.

Hat perccel később Éder döntötte el a mérkőzést. (1-0) Hosszan vezette a labdát, majd 16 méterről nagyszerűen rúgta ki a bal alsó sarkot. Az eredmény már nem változott, így az olaszok továbbjutottak a nyolcaddöntőbe.